زمین لرزه 5 ریشتری در محدوده استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش وبلاگ حرف دل، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وقوع زمین لرزه 5 ریشتری در مرز بین استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

زمین لرزه 5 ریشتری در محدوده استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد

مهدی ولیپور در گفت وگو با وبلاگ حرف دل در این باره اظهار کرد: ساعت 1:05 دقیقه بامداد روز شنبه زمین لرزه ای با قدرت 5 ریشتر بابامنیر استان فارس و دوگنبدان کهگیلویه و بویر احمد را لرزاند.

او با بیان این که این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است، گفت: دو تیم ارزیاب هلال احمر جهت بررسی خسارات احتمالی به محل وقوع اعزام شدند.

به گفته او تا شعاع 15 کیلومتری محل وقوع زمین لرزه 3033 نفر ساکن هستند: 42 روستا در شعاع 15 کیلومتری کانون زمین لرزه واقع شده که 796 خانوار در این محل حضور دارند.

ولیپور با بیان این که مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هر دو استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد فعال سازی شده است، گفت: اقدامات لازم در خصوص برقراری ارتباط با دهیاران و مسئولان خانه های هلال نیز اجرا شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ادامه اظهار کرد: گزارش هایی از سوی شهردار منطقه و دهیاران دریافت شد. این گزارش ها مبنی بر این بود که این زمین لرزه 5 ریشتری خسارتی نداشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "زمین لرزه 5 ریشتری در محدوده استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین لرزه 5 ریشتری در محدوده استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید