کدام شهرها بارانی و کدام شهرها برفی هستند؟ ، این شهرها سردترین و گرم ترین هوا را دارند

به گزارش وبلاگ حرف دل، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در بعضی نقاط کشور بعلاوه بارش برف در نواحی سردسیر و کوهستانی اطلاع داد.

کدام شهرها بارانی و کدام شهرها برفی هستند؟ ، این شهرها سردترین و گرم ترین هوا را دارند

به گزارش وبلاگ حرف دل، صادق ضیاییان، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز یکشنبه (4 دی) در نواحی غرب سواحل دریای خزر، شمال شرق ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی و شرقی بارش باران گاهی وزش باد و در نواحی سردسیر و مرتفع بارش برف پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: این شرایط دوشنبه و سه شنبه (5 و 6 دی) برای استان های ساحلی دریای خزر شمال شرق و ارتفاعات البرز انتظار می رود. علاوه بر این امروز (3 دی) در شرق هرمزگان و دوشنبه و سه شنبه در بخش هایی از هرمزگان، جنوب کرمان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان افزایش ابر بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

به گفته رئیس مرکزملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، چهارشنبه (7 دی) در نواحی جنوب غرب، جنوب، بخش هایی از مرکز و ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش ادامه خواهد داشت.

وی اضافه نمود: پنجشنبه (8 دی) سواحل غربی دریای خزر بارش باران و در ارتفاعات کرمان و هرمزگان بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

ضیاییان گفت: امروز (4 دی) مرکز خلیج فارس و فردا (5 دی) نیمه شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود. بعلاوه طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه(7 و8 دی) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (5 دی) قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 8 و روز سه شنبه (6 دی) کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیائیان در سرانجام گفت: طی امروز و فردا(4 و 5 دی) بندرعباس با دمای 24 درجه سانتیگراد گرمترین و طی امروز (4 دی) زنجان با دمای 5- و فردا (5 دی) شهرکرد با دمای 6- سردترین مرکز استان کشور است.

منبع: همشهری آنلاین

به "کدام شهرها بارانی و کدام شهرها برفی هستند؟ ، این شهرها سردترین و گرم ترین هوا را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام شهرها بارانی و کدام شهرها برفی هستند؟ ، این شهرها سردترین و گرم ترین هوا را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید