اساسینز کرید اینفینیتی چیست؟ یوبی سافت از آغاز دوران تازه این سری می گوید

به گزارش وبلاگ حرف دل، بالاخره پس از گذشت یک سال انتظار و شایعات فراوان، یوبی سافت به طور رسمی از اساسینز کرید اینفینیتی رونمایی کرد؛ نوعی پلتفرم که بازی های آینده سری اساسینز کرید را به هم پیوند می دهد. حال به تازگی رهبر این پروژه، مارک الکسیس کوته (Marc-Alexis Côté)، طی مصاحبه ای با رسانه IGN اطلاعات بیشتری از این اثر در دسترس قرار داده است.

اساسینز کرید اینفینیتی چیست؟ یوبی سافت از آغاز دوران تازه این سری می گوید

اینفینیتی خانه ای برای انواع بازی ها در سبک های مختلف خواهد بود. این پلفترم بازی های پولی و رایگان را ترکیب می کند و میزبان یک حالت چند نفره خواهد بود که دوره های زمانی مختلف سری را به یکدیگر وصل می کند و در نهایت مکانی خواهد بود که داستان دوره نو و مدرن اساسینز کرید در آن جریان خواهد داشت. با توجه به این اطلاعات، در واقع می توان گفت که اینفینیتی یک بازی ویدیویی نیست بلکه نوعی پلتفرم است که میزبان نسخه های مختلف اساسینز کرید خواهد بود و با نسخه Codename Red که در آینده عرضه می شود، به نوعی کار خود را شروع خواهد کرد.

مارک الکسیس کوته در مورد این بازی گفت:

بنابراین اینفینیتی تا حدودی یک لانچر است، اما به جای نمایش بازی ها به عنوان مجموعه ای کتابخانه مانند، نظیر استیم یا یوبی سافت کانکت، این پلتفرم ظاهر رابط کاربری آن مشابه دستگاه آنیموس در جهانی بازی های این سری است. نسخه های نو مجموعه قرار است به عنوان خاطرات DNA به جای بازی نمایش داده شوند. با این حال، کوته اظهار داشت که اینفینیتی چیزی بیش از یک لانچر با موضوع این سری است و در طول زمان تکامل یابد. او اظهار داشت:

اگرچه اینفینیتی از نظر فنی یک بازی نیست، اما دارای عناصری است که ما آن را به این سری ارتباط خواهیم داد و از این پس خانه خط داستانی مدرن اساسینز کرید خواهد بود. کوته می گوید:

با توجه به این گفته ها می توان نتیجه گرفت که ما یک پروتاگونیست از زمان حال را کنترل نخواهیم کرد. از طرفی برای ارائه نمونه ای از یکی از عناصر بازی های کلاسیک سری که به اینفینیتی منتقل می شود، کوته گفت:

بدون شک حذف خط داستانی امروزی از بازی های اصلی خبری خوش برای برخی از طرفداران این سری خواهد بود اما اینفینیتی در بررسی نقدها مخاطبان فراتر از این عمل خواهد کرد. بازی های آیندهی این سری که در اینفینیتی عرضه می شوند، هم از نظر عظمت و هم از نظر سبک متفاوت هستند. به عنوان مثال Codename Red یک اثر نقش آفرینی و جهان باز شبیه اوریجینز، ادیسی و والهالا خواهد بود، در حالی که Codename Hexe، شروع روندی متفاوت برای این سری خواهد بود.

کوته در ادامه با اشاره به نسخه Codename Hexe اظهار داشت:

اگرچه Assassins Creed Mirage بخشی از اینفینیتی نیست اما از نظر مدت زمان گیم پلی و اندازه جهانی بازی شبیه به بازی های ابتدایی این سری خواهد بود. هنگامی که از کوته در مورد عرضه بازی های بیشتری در این سبک و سیاق سوال شد، او تایید می کند:

اساسینز کرید والهالا به وضوح یک آزمایشگاه برای بررسی مکانیک هایی بوده که قرار است در اینفینیتی در دسترس قرار گیرند. به عنوان مثال بسته الحاقی این بازی با رویدادهای مختلف تا یک حالت روگ لایت بسیار متنوع است. به نظر می رسد که می توانیم انتظار این نوع رویکرد را در آینده با اینفینیتی داشته باشیم. با این حال چیزی که والهالا آن را آزمایش نکرد، بخش چند نفره بود. بخشی که اینفینیتی در قالب نسخه ای به نام Invictus ارائه خواهد کرد. گفته شده که این بازی یک اثر مستقل و رایگان خواهد بود. در هر صورت کوته گفت:

بنابراین در حالی که اینفینیتی قرار است میزبان بازی های رایگان مختلفی باشد، تعیین نیست که آیا قرار است به شیوه هیلو اینفینیت یا کال آو دیوتی با بخش چند نفره و وارزون در این زمینه عمل کند یا خیر. با این حال به نظر می رسد که یوبی سافت برای Invictus قصد دارد تا دوره های متعدد بازی های تک نفره خود را به نوعیپیوند دهد. کوته با اشاره به یک اثر هنری با موضوع شخصیت های مختلف سری که در یک نشست مطبوعاتی نشان داده شده بود، اظهار داشت:

داستان ها و ژانرهای نو در کنار تجربیات چند نفره، همه از وعده های مجذوب کننده اینفینیتی هستند، اما به نظر می رسد که بزرگترین هدف این پلتفرم، ارائه پشتیبانی بیشتر از هر یک از بازی های نو خواهد بود. کوته در نهایت در پاسخ به سوالی در مورد عدم وجود محدودیت برای پشتیبانی از بازی ها اظهار داشت:

در نهایت به نظر می رسد که اینفینیتی پتانسیل های بسیاری دارد. واضح است که این نوعی فورتنایت برای سری اساسینز کرید نیست زیرا این مجموعه هنوز هم حول محور ماجراجویی های تک نفره در جهان های باز و تاریخی می چرخد اما اینفینیتی وعده می دهد که این جهانها را انعطاف پذیرتر کند. ما همچنان در مورد آنچه که در نهایت عرضه خواهد شد، اطلاعات کمی داریم، اما هر چه که باشد، این پلتفرم احتمالا پاسخی شگفت انگیز به بازی های چند نفره و سرویس محور است.

منبع: IGN

منبع: دیجیکالا مگ

به "اساسینز کرید اینفینیتی چیست؟ یوبی سافت از آغاز دوران تازه این سری می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساسینز کرید اینفینیتی چیست؟ یوبی سافت از آغاز دوران تازه این سری می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید