سارا قمی: آبرو و غرور از دست رفته ما برگشت، دختران فوتبالیست گل کاشتند

به گزارش وبلاگ حرف دل، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال زنان ایران می گوید با صعود به مرحله نهایی جام ملت های زنان آسیا آبرو و غرور به فوتبال زنان ایران برگشت.

سارا قمی: آبرو و غرور از دست رفته ما برگشت، دختران فوتبالیست گل کاشتند

به گزارش وبلاگ حرف دل، تیم ملی فوتبال زنان ایران در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا با پیروزی 5 بر صفر مقابل بنگلادش و برد 4 بر 2 اردن در ضربات پنالتی، برای اولین بار به مرحله نهایی این رقابت ها صعود کرد.

سارا قمی، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال زنان ایران پس از این پیروزی به وبلاگ حرف دل گفت: خیلی خوشحالم که برای اولین بار این رخ داد. ما سال ها خاک خوردیم و همواره می گفتیم چه شد و امروز جواب آن چه شدها را گرفتیم. از همه بازیکنان و کادر فنی تشکر می کنم. با این صعود آبرو و غرور از دست رفته، برگشت.

او در ادامه گفت: دوست داشتم امرز کنار تیم باشم. البته نه به اسم عضوی از تیم بلکه همانند یک تماشاگر کنارشان باشم.

قمی در خصوص قرعه ایران در مرحله مقدماتی جام ملت ها اعلام کرد: زمانی که قرعه بازی ها تعیین شد، مطمئن بودم که تیم ملی صعود می نماید چون بنگلادش حریف قدری نبود. از طرفی تیم ملی ما جوان و پرانگیزه است و مطمئن بودم مقابل بنگلادش نتیجه می گیریم.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال زنان ایران به همگروهی با اردن هم اشاره نمود و گفت: ما همواره اصطلاحی را برای اردن به کار می بردیم و می گفتیم اردن گربه سیاه ایران است. البته در گذشته هم با اینکه مقابل این تیم کار سختی داشتیم اما نتیجه می گرفتیم. از طرفی تیم ملی اردن هم دو سال تعطیل بود اما در یک سال و نیم گذشته که دوباره تشکیل شده به مسابقات مختلف اعزام شد. با توجه به انگیزه و روحیه ای که بازیکنان ما از برد مقابل بنگلادش به دست آورده بودند، مطمئن بودم که نتیجه می گیرند.

او اضافه نمود: امروز موقع تمرین به بچه ها می گفتم که ایران حتما می برد. بازی حساس بود و دو تیم ریسک نمی کردند. به همین علت از اول هم احتمال کشیدن کار به پنالتی وجود داشت و می دانستم که در ضربات پنالتی هم برنده می شویم.

قمی به عملکرد خوب زهره کودایی دروازه بان تیم ملی که دو پنالتی اردن را گرفت هم اشاره نمود: کودایی یکی از گلرهای با سابقه تیم ملی است که 7، 8 سال در تمام بازی ها اعزام می شد اما از آنجایی که مربیگری سلیقه ای است، چند سالی از تیم ملی دور بود و خوشبختانه دوباره برگشته است. همه بازیکنان ما امروز گل کاشتند و بزرگترین گل برای کودایی بود.

او درباره مرحله نهایی لیگ ملت ها که اواخر دی ماه با حضور 12 تیم برتر آسیا برگزار می شود، گفت: کار خیلی سختی داریم. همین که الان تاریخ سازی نموده ایم، کار بزرگی است. همه می دانیم تیم های برتر آسیا خوب هستند و ما همین که حضور داشته باشیم و بازیکنان انگیزه، قدرت و ایمان را به خودشان داشته باشند که می توانیم، خیلی جای امیدواری است چون هیچ وقت فکر نمی کردیم این اتفاق بیفتد اما امروز دیدیم که شد.

قمی در پاسخ به این سوال که در صورت درخواست مریم ایراندوست (سرمربی تیم ملی) به تیم ملی برمی شود؟ گفت: زمانی که تصمیم به خداحافظی گرفتم، خانم ایراندوست مخالف بود. برگشتنم به تیم ملی به شرایط بستگی دارد. اگر همه چیز مثل سابق باشد اصلا برنمی گردم. در کل باید ببینیم چه پیش می آید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سارا قمی: آبرو و غرور از دست رفته ما برگشت، دختران فوتبالیست گل کاشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سارا قمی: آبرو و غرور از دست رفته ما برگشت، دختران فوتبالیست گل کاشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید