سازمان های مردم نهاد طرح های نوآورانه در امر پیشگیری از اعتیاد ارائه دهند

به گزارش وبلاگ حرف دل، خبرنگاران/کرمان استاتدار کرمان تاکید نمود: همه سازمان های مردم نهاد طرح های کارشناسی برای امر پیشگیری در اعتیاد ارائه دهند و ما از بهترین طرح ها حمایت خواهیم کرد.

سازمان های مردم نهاد طرح های نوآورانه در امر پیشگیری از اعتیاد ارائه دهند

علی زینی وند صبح امروز 25 اسفندماه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان گفت: به نظر می رسد در امر مقابله با مواد مخدر و پیشگیری دچار تسلسل هستیم که این نشان هنده یک دور باطل است و متاسفانه هنوز در مواردی صحبت می کنیم که ساز و کار مراحل اول کار است نه سه یا چهار دهه کار و این مختص استان کرمان نیست.

وی ادامه داد: در امر مبارزه با مواد مخدر چند مقوله داریم که یکی از مهمترین آنها مقابله است و در مرحله بعد کار فرهنگی باید صورت گیرد.

استاندار کرمان با ابراز تاسف از اینکه در پیشگیری و درمان موفقیت چندانی نداشتیم توضیح داد: باید چرخه درمان معتادین به صورت کامل تعریف و اجرا گردد و نباید معتاد بهبود یافته را رها کرد بلکه کارهای حمایتی آن تا مدت ها بعد در جامعه ادامه یابد.

وی با تاکید برآنکه در نگهداری موقت معتادین باید طرح هایی داشته باشیم تا توفیقاتی در زمینه پیشگیری به وجود آید و این کار دولت نیست، اظهار کرد: باید در سال آینده جلسات این ستاد کاربردی باشد و کار کاربردی و کارشناسی در کارگروه ها انجام گردد و ساختارهای تعریف شده عملکرد داشته باشند.

زینی وند تاکید نمود: به سازمان های مردم نهاد میدان دهید. همه سازمان های مردم نهاد طرح های کارشناسی برای امر پیشگیری در اعتیاد ارائه دهند و ما از بهترین طرح ها حمایت خواهیم کرد. بنابراین طرح های نوآورانه توسط NGOها مطرح و ما به صورت عملیاتی آنها را اجرا می کنیم.

وی توضیح داد: تعداد مراکز ماده 16 در استان کرمان نسبت به تعداد معتادین متجاهر کم است که درخواست راه اندازی چند مرکز دیگر را داده ایم.

استاندار کرمان با اشاره به اردوگاه 50 هکتاری کبوترخان اظهار کرد: در بحث راه اندازی اردوگاه برآورد هزینه کنید تا از طرق مختلف اعتبار آن را تامین کنیم تا حداقل چند سوله آن راه اندازی گردد و در آنجا سرمایه ملی زیادی صرف شده که باید آن را تکمیل و استفاده کنیم لذا تا انتها بهار سال آینده در مورد این اردوگاه تصمیم گیری کنید.

وی در انتها اعلام کرد: استان های همجوار سنجیده تر اقدامات عملیاتی در زمینه مقابله و پیشگیری انجام می دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سازمان های مردم نهاد طرح های نوآورانه در امر پیشگیری از اعتیاد ارائه دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان های مردم نهاد طرح های نوآورانه در امر پیشگیری از اعتیاد ارائه دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید