4 مرحله اصلی آرایش به سبک ژاپنی ها (و 10 راز جوانی پوست آن ها)

به گزارش وبلاگ حرف دل، اگر آرایش ژاپنی ها را دیده باشید، احتمالا نحوه آرایش آن ها برایتان جالب و سوال برانگیز به نظر رسیده است. تکنیک های آرایش ژاپنی در ایجاد ظاهری جوان، براق و درخشان تمرکز می نمایند که امروزه هواداران زیادی پیدا نموده است. بعضی از این تکنیک ها ممکن است واقعا عجیب به نظر برسند و برای هر کسی مناسب نباشند؛ اما به طور کلی می توانید از بخشی از ترفندهای آرایشی آن ها یا لوازمی که استفاده می نمایند در فرایند آرایشی خود بهره ببرید. در ادامه این مقاله با مجله خبرنگاران همراه باشید تا با فلسفه آرایش ژاپنی بیشتر آشنا شوید.

4 مرحله اصلی آرایش به سبک ژاپنی ها (و 10 راز جوانی پوست آن ها)

1. پایه و زیرساز آرایش ژاپنی

در سبک ژاپنی، آرایش پایه باید تا حد امکان طبیعی به نظر برسد. کرم پودر و پودرهایی که استفاده می کنید نباید روی صورت شما قابل تشخیص باشند و پوست شما باید ظاهری ساتنی و براق داشته باشد.

 • مهمترین نکات برای خرید کرم پودر که باید به آن ها توجه کنید
 • برای آغاز، باید مطمئن شوید که پوستتان تمیز، مرطوب و در برابر آفتاب محافظت شده است. برای این کار بهتر است با روتین مراقبتی ژاپنی ها آشنا شوید که در ادامه مقاله به آنالیز آن خواهیم پرداخت.
 • روشن نماینده ای که در مرحله پایه استفاده می کنید، یک بخش مهم از آرایش ژاپنی است. معمولا پرایمرهایی که در خود حاوی رنگ صورتی هستند محبوبیت بیشتری دارند.
 • برای استفاده از کرم پودر، بهتر است از ابزار طبیعی مانند انگشتانتان بهره ببرید. نکته مهم این است که تا حد امکان از کرم پودر کمی بهره ببرید تا ظاهر طبیعی تری داشته باشید. برای آغاز به میزان یک نخود کافی خواهد بود. آن را روی پوست خود پخش کنید تا سطح پوستتان کمی یک دست گردد. در این مرحله می توانید از یک اسفنج مرطوب برای محو کردن آن بهره ببرید.
 • احتمالا می گویید که این میزان از کرم پودر برای پوشاندن تمام قسمت های صورت کافی نیست؛ باید بدانید که کانسیلر در این قسمت به یاری شما می آید. برای پنهان کردن جوش، لکه ها یا قسمت های قرمز پوست از کانسیلر بهره ببرید. از انگشت خود برای اعمال کانسیلر بهره ببرید و با حرکات ضربه ای آن را روی پوستتان پخش و محو کنید.
 • از یک کانسیلر با رنگ روشن تر، برای برجسته کردن زیر چشم و قسمت های تیره پوستتان مانند روی بینی و دور لب بهره ببرید. بعلاوه از کانسیلر برای مرکز پیشانی و چانه نیز می توانید بهره ببرید.
 • اگر مایل هستید، می توانید از پودر فیکس هم بهره ببرید؛ مخصوصا اگر پوست چربی دارید. از یک براش نرم بهره ببرید. براش را در پودر بچرخانید و قبل از اینکه آن را روی صورتتان بزنید مطمئن شوید که میزان اضافی آن را از روی براش پاک می کنید. براش را به آرامی روی پوست خود و نقاطی که سریع تر براق می شوند بکشید. این کار را باید به آرامی و با پودر کمی انجام دهید تا ظاهر طبیعی آرایشتان از بین نرود.

2. کانتور، رژگونه و هایلایت با استایل ژاپنی

در ژاپن، رژگونه و هایلایترها محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به پودر کانتور دارند؛ زیرا سبک آرایش ژاپنی ها با آرایش غربی متفاوت بوده و حالت بچگانه و بامزه تری دارد. رژگونه و هایلایتر در آرایش ژاپنی به گونه ای اعمال می گردد که ظاهری گردتر و جوان تر بدهد.

 • رژگونه های کرمی معمولا به دلیل ظاهر طبیعی تر و براق تر، محبوبیت بیشتری دارند. از رژگونه می توانید قبل از استفاده از پودر فیکس بهره ببرید.
 • در ژاپن معمولا از رژگونه در نزدیکی مرکز صورت، یعنی قسمتی از گونه ها که نزدیک به بینی و چشم است استفاده می گردد. این کار رنگ طبیعی تری به گونه ها می دهد. می توانید رژگونه را کمی به سمت بیرون صورت پخش کنید؛ اما نه بیش از میزان.
 • از رژگونه می توانید در قسمت زیر چشم به سمت گوشه بیرونی نیز بهره ببرید.
 • کانتور گونه معمولا بخشی از زیبایی آرایش ژاپنی نیست؛ زیرا ویژگی بامزه و بچگانه بودن صورت را از بین می برد؛ اما با این حال، کانتور کردن بینی بسیار محبوب است. برای این کار به وسیله یه براش کوچک، میزان کمی پودر کانتور را به کناره های تیغه بینی خود بزنید و آن را به همراه یک پد محو کنید.
 • هایلایتر در ژاپن مانند همه جای جهان هواداران زیادی دارد. از میزانی هایلایتر روی بینی، وسط چانه و پیشانی و روی استخوان گونه بهره ببرید.

3. نکات آرایش چشم به سبک ژاپنی

در بخش آرایش چشم به سبک ژاپنی، خلاقیت زیادی وجود دارد؛ اما در ادامه به آنالیز چند ترفند محبوب تر خواهیم پرداخت.

 • سایه چشم معمولا در ژاپن خیلی نرم و لطیف روی چشم کشیده می گردد؛ بنابراین اگر به جای پرایمر چشم از میزانی کانسیلر یا کرم پودر هم استفاده کردید، کفایت خواهد نمود.
 • آسان ترین و کلاسیک ترین روش برای استفاده از سایه به روش ژاپنی، این است که میزانی سایه روشن و شاین را روی پلک خود بکشید؛ برای قسمت داخلی چشم را هایلایت تر کنید و در قسمت خارجی چشم می توانید از یک سایه تیره تر بهره ببرید.
 • علاوه بر گوشه داخلی چشم، می توانید از میزانی هایلایتر روی خط مژه پایین چشم نیز بهره ببرید.
 • اگر نمی خواهید آرایش واضحی داشته باشید، می توانید از خط چشم بهره ببرید. البته دقت کنید که خط چشم را نازک و روی خط مژه بکشید. این کار چشم های شما را بزرگ تر و مژه های شما را کلفت تر نشان خواهد داد. اگر دوست دارید خط مژه پررنگ تری داشته باشید، پلک خود را بالا ببرید و بین مژه هایتان مداد چشم بکشید.
 • اگر دوست دارید چشمان شما آرایش ناموکی تری داشته باشد، برای کشیدن خط چشم از مداد بهره ببرید و کمی آن را محو کنید.
 • در گذشته معمولا انتهای خط چشم را به سمت پایین می کشیدند تا چشم ها حالت بچگانه تری داشته باشند؛ اما اگر دوست دارید چشمانتان کشیده تر به نظر برسد، انتهای خط چشم را به سمت بالا بکشید. دقت کنید که دنباله خط چشم شما نباید بیش از میزان بلند باشد.
 • قبل از ریمل زدن حتما مژه هایتان را فر کنید. برای این کار بهتر است از یک فرمژه باکیفیت بهره ببرید. آن را روی مژه هایتان بگذارید و مطمئن شوید که پلک شما را لمس نمی نماید.
 • برای ریمل زدن، از قسمت پایه مژه ها آغاز کنید و آن را به سمت بیرون مژه بکشید. اگر مایل هستید می توانید روی مژه های پایینی هم از ریمل بهره ببرید؛ اما ضروری نیست.
 • برای پر کردن فاصله بین ابروها می توانید از سایه ابرو بهره ببرید. به همراه یک براش زاویه دار می توانید به ابروهایتان حالت بدهید؛ اما سعی کنید زاویه غیرمعمول به ابروهایتان ندهید و قوس ابروی خود را حفظ کنید.
 • برای ابروهایتان می توانید از یک ژل ابرو یا ریمل ابروی کم رنگ بهره ببرید تا حالت ابرو حفظ گردد و کمی حجم بگیرد.

4. آرایش لب به سبک ژاپنی

رژ لب ژاپنی معمولا برای دادن ظاهری طبیعی به لب استفاده می گردد؛ هرچند که گاهی ممکن است رنگ آن غیرمعمول باشد. آرایش لب ژاپنی به نام گاز گرفته یا برافروخته شناخته می گردد؛ به همین خاطر از خط لب استفاده نمی گردد.

 • برای استفاده از رژ لب، سعی کنید روی قسمت میانی لب هایتان تمرکز کنید. رژ لب را روی لبتان نکشید و با حرکات ضربه ای رژ را روی لبتان بزنید؛ سپس لب هایتان را به هم بمالید تا رنگ آن پخش گردد. در نتیجه قسمت میانی لبتان پررنگ تر از اطراف آن خواهد بود.
 • اگر دوست دارید، می توانید از دو رنگ رژ لب نیز بهره ببرید. ابتدا از رژ لب کم رنگ بهره ببرید و سپس از رژ لب تیره برای قسمت میانی لبتان بهره ببرید. این کار جلوه خاصی به لب شما خواهد داد.
 • رنگ های نود و صورتی کم رنگ از محبوب ترین رنگ های رژ در ژاپن هستند.
 • یکی از ویژگی های آرایش ژاپنی، براق بودن لب است؛ بنابراین در صورت تمایل می توانید از برق لب نیز بهره ببرید تا جلوه درخشان تری به لب هایتان بدهید.

روتین پوستی ژاپنی

جالب است بدانید که ژاپنی ها از اولین کسانی بودند که درمان های مراقبت از پوست را کشف کردند. در زمان های بسیار قدیم، زنان از آب برنج برای شستن صورت خود استفاده می کردند. از آن موقع ژاپنی ها یک روال منحصر به فرد برای مراقبت از پوست ایجاد کردند که یکی از برترین روندهای مراقبت از پوست محسوب می شد.

1. انواع روغن

یکی از رازهای اولیه ژاپنی ها برای داشتن پوستی درخشان و زیبا، استفاده کردن از روغن های خاص برای پاکسازی و تقویت پوست است. روغن های گیاهی و طبیعی برای هر پوستی مناسب هستند و آن ها را تقویت می نمایند.

2. پاکسازی طبیعی موها

یکی از روش های جالب در روتین مراقبتی ژاپنی ها، پاکسازی طبیعی موهاست. زنان ژاپنی به جای شامپوهای مصنوعی، از پودر جلبک دریایی برای شستن موهایشان استفاده می نمایند تا آسیبی به ریشه و ساقه مو وارد نگردد. بعلاوه روی موهای خیس از روغن کاملیا به عنوان جایگزین نرم نماینده مو استفاده می نمایند.

 • 20 روش مؤثر و طبیعی برای پوشاندن موهای سفید

3. لوبیای قرمز

لوبیا قرمز یکی از عناصر ارزشمند در روتین مراقبت از پوست ژاپنی ها محسوب می گردد. زنان ژاپنی از لوبیا قرمز برای شست وشو و لایه برداری پوست کل بدن استفاده می نمایند تا آلودگی ها و سلول های مرده را از بین ببرند. این کار پوستی صاف تر و بدون لکه را به همراه دارد.

4. ویتامین C

تغذیه مناسب یاری بسیار زیادی به داشتن پوستی شفاف تر و موهای پرپشت تر می نماید. ژاپنی ها روزانه میزان معینی از ویتامین C را در رژیم غذایی خود قرار می دهند. یکی از مواردی که در رژیم خود مصرف می نمایند پرتقال است که به اکسیدزدایی ملانین یاری می نماید و باعث صاف و یک دست شدن پوست می گردد.

5. چای سبز

در حالی که جهان به تازگی به فواید چای سبز پی می برند، ژاپنی ها همواره یک قدم جلوتر بوده اند. مصرف چای سبز یکی از مهم ترین رازهای زیبایی زنان ژاپنی است. آنتی اکسیدان ها و خواص ضدالتهابی که چای سبز دارد، به شما یاری می نماید تا پوست جوان تر و درخشان تری داشته باشید.

6. ماهی

ماهی سرشار از امگا 3 است که نه تنها به داشتن پوستی سالم تر یاری می نماید، بلکه نقش مهمی در تقویت موهای شما نیز دارد.

7. شانه چوبی

زنان ژاپنی معمولا از شانه های دست ساز چوبی استفاده می نمایند که منافذ کمی دارند. این شانه ها روغن های طبیعی که غدد پوست سر فراوری می نماید را به طور یکنواخت روی سر پخش می نماید که به مرطوب شدن و تقویت موها یاری می نماید.

8. ماساژ صورت

ماساژ صورت باعث افزایش جریان خون در پوست می گردد و از پیری زودرس و چین و چروک جلوگیری می نماید. برای ماساژ صورت هم می توانید به سالن های ماساژ بروید و یا خودتان در خانه آن را انجام دهید.

9. درمان جوش بدون مواد شیمیایی

امروزه روش های بسیار زیادی برای درمان جوش و آکنه وجود دارد؛ اما نکته منفی درباره آن ها این است که همه به نوعی مواد شیمیایی هستند و می توانند در دراز مدت به پوست شما آسیب برسانند. یکی از رازهای زیبایی ژاپنی ها این است که جوش و آکنه را بدون استفاده از مواد شیمیایی درمان می نمایند. برای مثال، از روغن درخت چای می توانید برای از بین بردن لکه ها بهره ببرید.

10. ماهی یک بار بدون آرایش

پوست شما برای اینکه سالم بماند احتیاج دارد که تنفس کند. به همین خاطر ژاپنی ها یک بار در ماه از هیچ محصول آرایشی و بهداشتی استفاده نمی نمایند و اجازه تنفس به پوست را می دهند.

حرف آخر

احتمالا پیش آمده است که برایتان سوال باشد ژاپنی ها چگونه پوست شفاف و زیبایی دارند. همان طور که متوجه شدید، ژاپنی ها ترفندهای جالبی برای آرایش و مراقبت از پوستشان دارند. اکنون که با بعضی از رازهای آن ها آشنا شدید، می توانید از این روش ها در روتین آرایشی و مراقبتی خود بهره ببرید تا نتایج را ببینید.

منابع: Glowsly , Fabbon , Rababkelani

منبع: دیجی استایل

به "4 مرحله اصلی آرایش به سبک ژاپنی ها (و 10 راز جوانی پوست آن ها)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 مرحله اصلی آرایش به سبک ژاپنی ها (و 10 راز جوانی پوست آن ها)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید