ربات برف روب هم از راه رسید

به گزارش وبلاگ حرف دل به نقل از نیواطلس، ربات برف روب اسنوبات اس 1 که با باتری کار می نماید، به طور اتوماتیک مسیرهای پربرف را شناسایی و پاکسازی می نماید و البته فعلاً در دومین مرحله آنالیز آزمایشی قرار گرفته است.

ربات برف روب هم از راه رسید

این ربات با موفقیت برای برف روبی پارکینگ های بزرگ سرباز مورد استفاده قرار گرفته و برای این کار نیازی به مداخله افراد نبوده است.

کاربران برای استفاده از این ربات باید باند رادیویی آن را تنظیم نمایند و سپس با استفاده از تعدادی چراغ محوطه مورد نظر خود برای برف روبی را معین نمایند تا سیگنال ها برای چراغ های یادشده ارسال شده و در نهایت راستا برف روبی تعیین گردد. در ادامه نیازی به دخالت افراد نیست و برف روبی به طور اتوماتیک انجام می گردد.

نکته مهم این است که راستا تعیین شده برف روبی نباید یک شکل هندسی دقیق داشته باشد. یک اپلیکیشن اندرویدی یا آی او اس برای تنظیم دستی راستا برف روبی در نظر گرفته شده است. بعلاوه می توان به صورت آنی و لحظه به لحظه راستا برف روبی را با استفاده از یک دسته کنترل بی سیم تغییر داد.

این ربات 1999 دلار قیمت دارد و بسته به سطح حرکتی خود از یک خراش دهنده سطح یا برس چرخان برای کنار زدن برف استفاده می نماید. این ربات می تواند برف را تا فاصله 3.7 متری پرتاب کند و حداکثر ارتفاع برفی که این ربات در آن قادر به فعالیت است 305 میلیمتر است. سرعت حرکت این ربات هم 0.4 متر در ثانیه است.

ربات یادشده از حسگرهای لیدار برای شناسایی موانع استفاده نموده و با شارژ کامل باتری برای 1.5 تا حداکثر دو ساعت قابل استفاده است. این ربات 65 کیلوگرم وزن دارد و به صورت ضدآب طراحی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ربات برف روب هم از راه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات برف روب هم از راه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید