شرایط نو برای داوطلبان پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی 1402، 1401 اعلام شد

به گزارش وبلاگ حرف دل، دانشگاه علوم پزشکی تهران شرایط نو برای داوطلبان پانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی 1402-1401 را بیان کرد.

شرایط نو برای داوطلبان پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی 1402، 1401 اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ حرف دل، دانشگاه علوم پزشکی تهران شرایط نو برای داوطلبان پانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی 1402-1401 را بیان کرد.

در این شرایط نو آمده است: با توجه به رای 9 آذرماه 1400 هیات عمومی دیوان عدالت اداری، دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی هستند؛ لذا داوطلبان سال آخر مقطع کارشناسی با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در سال آخر از دانشگاه مربوطه می توانند جهت شرکت در پانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی 1402-1401 ثبت نام نمایند.

برای این افراد در صورت قبولی در آزمون کتبی جهت شرکت در مرحله مصاحبه (تاریخ احتمالی مرحله مصاحبه شهریورماه 1401 است) ارائه مدرک فراغت از تحصیل با ذکر معدل کل کارشناسی 16 و بالاتر الزامی است.

در ضمن براساس بخشنامه نو سازمان وظیفه عمومی ناجا، ادامه تحصیل مشمولان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در مقطع دکتری پیوسته پزشکی بلامانع بوده و می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند. (مشمول باید در فرجه یک ساله فراغت از تحصیل و فاقد غیبت باشد)

فرصت ثبت نام پانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی 1402-1401 تا یکشنبه 10 بهمن ماه 1400 ادامه دارد و داوطلبان با مراجعه به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و اسکن مدارک مشروحه می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

شرایط ورود به پانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی 1402-1401:

واجد شرایط عمومی تحصیل رایگان در جمهوری اسلامی ایران

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته یکی از رشته های گروه های آزمایشی علوم تجربی و علوم ریاضی و فنی باشند

حداکثر سن در زمان ثبت نام آزمون 25 سال تمام باشد (صرفاً متولدین 1/10/1375 و بعد از آن). تبصره: مدت زمان سربازی و طرح نیروی انسانی به حداکثر سن اضافه می گردد.

دانش آموختگان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی و تخصصی (PhD) از دانشگاه های سراسری و آزاد و ... حق شرکت در آزمون را ندارند.

دارا بودن مدرک زبان انگلیسی مطابق جدول اعلام شده

معدل کل دیپلم 18 و بالاتر باشد. تبصره: در موارد اعلام نمره به شکل الفبایی نمره الف قابل قبول است.

معدل مقطع کارشناسی 16 و بالاتر باشد. تبصره: دانشجویان مشمول آیین نامه استعداد های درخشان در رشته های مورد پذیرش و برگزیدگان المپیاد های علمی دانشجویی از بند 6 و 7 شرایط ورود به دوره معاف هستند.

دانشجویان موضوع آیین نامه فوق عبارتند از:

الف) برگزیدگان آزمون سراسری گروه علوم تجربی تا رتبه 500 کشوری در آزمون سراسری کنکور (با معرفی سازمان سنجش آموزش کشور).

ب) دارندگان مدال طلا، نقره و برنز کشوری از المپیاد های علمی دانش آموزی (با معرفی وزارت آموزش و پرورش)

ج) برگزیدگان حائز رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره رازی، جشنواره های خوارزمی (در زمینه علوم پزشکی) با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و گروه غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

د) مالکان ابداع یا اختراع ثبت شده با تائید معاونت تحقیقات و فن آوری وزارتخانه های مربوطه.

هـ) دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رشته های غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم تحقیقات و فناوری؛ و) دانشجویان پژوهشگر برجسته به تایید شورای پژوهشی دانشگاه و براساس دستورالعملی که از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت تدوین و به دانشگاه ها اعلام شده است.

ح) برگزیدگان المپیاد های علمی دانشجویی با تایید مرکز رشد استعدا های درخشان و معاونت های آموزشی دانشگاه ها.

قبولی در آزمون چند مرحله ای پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران

تبصره: دارندگان مدال طلای المپیاد های دانش آموزی از آزمون کتبی معاف هستند و بدون شرکت در آزمون کتبی صرفا با شرکت در آزمون مصاحبه و ارزیابی فراشناختی مورد ارزیابی قرار می گیرند و دارندگان مدال های نقره و برنز این رشته ها باید در آزمون کتبی شرکت نمایند و حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون کتبی را احراز نمایند. (کسب حداقل نمره حد نصاب آزمون کتبی الزامی است).

تاریخ برگزاری آزمون متعاقبا به وسیله سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شرایط نو برای داوطلبان پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی 1402، 1401 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط نو برای داوطلبان پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی 1402، 1401 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید