مراکز خرید و بازارهای سنتی بوشهر

به گزارش وبلاگ حرف دل، بازار سنتی و مراکز خرید بوشهر، از جمله مکان هایی است که گردشگران می توانند برای تهیه سوغات و خرید وسایل مورد احتیاج خود، به آن ها مراجعه نمایند.

مراکز خرید و بازارهای سنتی بوشهر

بوشهر، از شهرهای بندری در جنوب غربی ایران است که با توجه به متون تاریخی، مورخان و باستان شناسان ساخت و ایجاد این شهر کشور را به اردشیر ساسانی نسبت می دهند و معتقدند که نام اولیه و اصلی آن، رام اردشیر، بوده است. بعلاوه این شهر از لحاظ تاریخی دارای ارزش و اهمیت بسیاری است و بخش ساحلی بافت قدیم آن به عنوان میراث ملی کشور، به ثبت رسیده است.

آب وهوای مطبوع آن در فصل زمستان که در سردترین ماه ساه یعنی دی ماه به 14 درجه سانتی گراد می رسد، این شهر بندری کشور را به یکی از مقاصد گردشگری در فصول سرد سال تبدیل ساخته است و همین امر سبب شده است تا گردشگران و مسافران بسیاری در این فصول با تور بوشهر سفر نمایند. در این شهر مراکز خرید و بازار سنتی متعددی وجود دارد که هر یک از آن ها می تواند گزینه مناسبی برای خرید گردشگران و علاقه مندان به خرید سوغاتی باشد. پیشنهاد ما به شما عزیزان هنگام سفر به بوشهر، بازدید از این مراکز خرید وبازارهای سنتی است که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

بازار قدیمی بوشهر (بازار صفا)

بازار قدیمی بوشهر، یکی از بازارهای سنتی و البته پویا در کشور است که همچنان با گذشت سال ها از ساخت آن، خرید و فروش در آن ادامه داشته و می توان از آن به عنوان قلب تپنده تجارت و اقتصاد بوشهر، یاد کرد. قدمت ساخت این بازار سنتی به دوران حکومت قاجاریان بازمی گردد که معماری و تزئینات صورت گرفته در آن، دیدنی و تحسین برانگیز است. گردشگران می توانند با حضور در این بازار قدیمی که به آن بازار صفا نیز گفته می گردد، تمامی وسایل مورد احتیاج خود از جمله لوازم خانگی، خوراکی های بومی، لوازم مسی، پوشاک و... را تهیه نموده و سوغات و صنایع دستی بوشهر را برای عزیزان خود، فراهم نمایند.

بازار قدیم بوشهر، نورگیری و تهویه مناسبی دارد و معماری آن به گونه ای است که در فصل سرما از ریزش برف و باران به داخل بازار جلوگیری می نماید و تابستان ها نیز مانع تابش مستقیم آفتاب به داخل می گردد و گرما را برای کسبه و مردمی که برای خرید می آیند، قابل تحمل می نماید. در مجموع 250 باب مغازه در بازار قدیم بوشهر وجود دارد که به کسب و کار مشغول هستند. در کنار کسبه مسلمان، چندین کسبه مسیحی و یهودی نیز در این بازار داد و ستد می نمایند. جالب است بدانید که بازار قدیمی بوشهر چند بار بازسازی شده است و در حال حاضر به کار خود ادامه می دهد. این بنای تاریخی در تاریخ 28 اسفند سال 1385 با شماره ثبت 18648 در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

  • آدرس: بوشهر، خیابان شهدا، بازار قدیمی بوشهر

بازار ماهی فروشان بوشهر

بوشهر از شهرهای بندری کشور است و قطعا حضور بازاری مختص محصولات دریایی کاملا بدیهی خواهد بود و هر گردشگری هنگام حضور در این شهر، در پی چنین مکانی برای تهیه محصولات دریایی است. بازار ماهی فروشان بوشهر، مکانی است مناسب برای تهیه انواع ماهی جنوب و میگوهای تازه و خوش خوراک که اتفاقا بسیار محبوب و پرطرفدار است. این بازار دارای قدمتی بالغ بر 50 سال است که از اوایل صبح تا 10 شب می توان صدای فروشندگان و تردد جمعیت را شنید.

  • آدرس: بوشهر، خیابان شهدا، بازار ماهی بوشهر

مجتمع تجاری زیتون

مجتمع تجاری زیتون، در واقع بزرگ ترین ساختمان تجاری و مرکز خرید در بوشهر است که در چند طبقه ساخته شده است. در این مجتمع تجاری می توان تنوع بسیاری از وسایل مورد احتیاج خود را تهیه کنید. بعلاوه این مجتمع تجاری از نخستین مراکز خرید شیک و تازه در بوشهر است که با حضور در آن هم می توانید یک خرید مطلوب را تجربه کنید و هم بواسطه وجود یک مجتمع تفریحی در نزدیکی آن، لذت یک گردش خانوادگی را نیز تجربه کنید.

  • آدرس: بوشهر، خیابان شهید مطهری، تقاطع خیابان آتش نشانی و ریحان 2، مجتمع تجاری زیتون

مجتمع تجاری هوم کورت آدیداس

یکی از مدرن ترین و شیک ترین مراکز خرید در شهر بوشهر، مجتمع تجاری هوم کورت آدیداس این شهرستان است که مساحت آن برابر با 700 متر مربع است. این مجموعه بزرگ تجاری، عنوان بزرگ ترین مجموعه های آدیداس در بوشهر، لقب دومین فروشگاه هوم کورت در کشور و بعلاوه عنوان چهارمین هوم کورت در خاورمیانه را به خود اختصاص داده است. مجموعه هوم کورت آدیداس متشکل از آدیداس و ریباک است و بسیاری از گردشگران می توانند در این مجتمع بزرگ تجاری، خریدی مناسب را تجربه نمایند.

  • آدرس: بوشهر، خیابان چمران (چهار باندی)، مجموعه آدیداس بوشهر

مجتمع تجاری نادر (پاساژ نادر)

مجتمع تجاری نادر، یکی دیگر از مراکز خرید در شهر بوشهر است و می توان آن را به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز تجاری در این شهر، معرفی کرد. مغازه ها و واحدهای تجاری این پاساژ، لوازمی همانند پارچه، ظروف روحی، صنایع دستی، پوشاک و نیز خوراکی های محلی از جمله انواع خرما و حلواهای محبوب بوشهری را به فروش می رسانند.

  • آدرس: بوشهر، خیابان صفوی، نرسیده به هتل آسمان، مجتمع تجاری نادر

مجتمع تجاری ملت (پاساژ)

مجتمع تجاری ملت یکی دیگر از مراکز تجاری در شهرستان بوشهر است که انواع لوازم مورد احتیاج از جمله پوشاک، خوارک، لوازم خانگی و... را می توان در آن تهیه کرد.

  • آدرس: بوشهر، خیابان شهدا، روبه روی پاساژ آزادی، مجتمع تجاری ملت

از دیگر مراکز خرید در بوشهر

مجتمع تجاری آزادگان (پاساژ آزادگان)

  • آدرس: بوشهر، خیابان شهدا، مجتمع تجاری آزادگان

مرکز خرید وزیری

  • آدرس: بوشهر، خیابان شهدا، مرکز خرید وزیری

عکاس تصویر کاور: محمد صادق علامی

منبع: کجارو

به "مراکز خرید و بازارهای سنتی بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز خرید و بازارهای سنتی بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید