مقالات گردشگری

کارگاه آموزشی فیلم به مثابه مستند با حضور سید محمد بهشتی برگزار گردید

ایرنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، کارگاه آموزشی فیلم به مثابه مستند با حضور سید محمد بهشتی برگزار گردید.

6 آذر 1402

هواپیمای مافوق صوتی که بن سلمان روی ساختش سرمایه گذاری نموده

همشهری آنلاین: کارخانه شرکت بوم تکنولوژی، جت بوم سوپرسونیک را زودتر از زمان بندی قبلی آماده می نماید و احتمالا اولین پرواز آزمایشی آن اواخر سال جاری خواهد بود.

28 آبان 1402

سنگر ماهیگیر بوداپست، برآمده از دل قصه های پریان

باستیون ماهیگیر (نوعی از استحکامات نظامی جلوی دژها) که به سنگر ماهیگیر معروف است، به سبک نئو رمانسک و در انتهای قرن 19، یعنی دوران اوج طراحی شهری مجدد بوداپست ساخته شد. بسیاری از نقاط معروف شهر مانند میدان قهرمانان و قلعه وایداهونیاد (Vajdahunyad) در همین دوران...

22 آبان 1402

ایران در نمایشگاه گردشگری ایتالیا حاضر شد

شصتمین دوره نمایشگاه تی تی جی 2023 ایتالیا در شهر ریمینی ایتالیا درحالی شروع به کار کرد که ایران در آن غرفه دارد. مسئولیت پاویون ایران در این نمایشگاه نیز با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی است. محمدحسین صوفی ـ مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ـ در شروع...

21 مهر 1402

از جهنمِ قره باغ به بهشتِ آفریقا؛ تنهاترین شیر دنیا نجات یافت

از جهنم قره باغ به بهشتِ آفریقا؛ تنهاترین شیر دنیا نجات یافت

13 شهریور 1402

کتابخانه مرکزی خرم آباد به بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در خرم آباد، کتابخانه مرکزی خرم آباد که 22 سال قبل کلنگ آن به زمین زده شده بود روز آدینه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، استاندار لرستان، در خرم آباد به بهره برداری رسید.

10 شهریور 1402

کهن ترین ساکنان مازندران شناسایی شدند

حسین رمضان پور سرپرست هیئت باستان شناسی گفت: غار شوپری که در 10 کیلومتری جنوب شهر رستمکلا در شرق مازندران و دره مهربان رود واقع شده، از بزرگترین غارهای شناخته شده در مازندران است که بیش از 75 متر طول و بیش از 700 متر مربع مساحت دارد.

9 شهریور 1402

چمدان و مسافر، هر دوی روی ترازوی

وزن کردن چمدان ها پیش از پرواز امری عادی و جهانی است، اما شرکت هواپیمایی کره جنوبی، در اقدامی عجیب، به زودی مسافرانش را هم پیش از پرواز وزن خواهد نمود.

3 شهریور 1402

مرگ سریالی تالاب ها

وقتی اخبار مختلف در ایران را از دریچه رسانه های داخلی دنبال می کنیم با شرایط اسفباری در زمینه محیط زیست و به ویژه مدیریت منابع آبی روبرو می شویم. در این میان اخبار مرگ دریاچه و تالاب های ایرانی هم بسیاری را نگران می نماید. شرایط وخیم دریاچه ارومیه در حال...

1 شهریور 1402

نمای کابین خلبان هنگام فرود هواپیما در طوفان و رعد و برق

نمای کابین خلبان هنگام فرود هواپیما در طوفان و رعد و برق

22 مرداد 1402

ایلان ماسک سانفرانسیسکو را به هم ریخت

یک علامت ایکس غول پیکر و درخشان، نقطه ای از سانفرانسیسکو را نشان می دهد که ایلان ماسک می گوید میخواهد شرکتش یعنی پلتفرم پیغام رسان ایکس یا همان توییتر سابق را حفظ کند، اما مسئولان و بعضی از مردم شهر، از این شرایط ناراضی هستند.

9 مرداد 1402

کشف یک سازه عجیب در کف هرم مرموز سنفرو مصر از طریق یک گردشگر

هرم خمیده یا هرم سنفرو سازه ای از مصر باستان است که در گورستان پادشاهی در دهشور - در 40 کیلومتری جنوب قاهره - واقع شده. این هرم در دوران فرمانروایی سنفرو در دودمان چهارم از پادشاهی کهن (2600 پ. م.) ساخته شد. این دومین هرمی است که سنفرو ساخته و یکی از نخستین نمونه...

9 مرداد 1402

شیرین تر از کاشنبه لک کجاست؟

پرورش زنبور عسل نیز در این روستا بسیار رواج دارد. کندوداری و تولید عسل، در کنار کشاورزی و باغداری، منبع درآمد دیگری است که موجب اشتغالزایی در این منطقه شده است.

7 مرداد 1402

واگذاری مجموعه گردشگری چشمه علی دامغان به بخش خصوصی

خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، واگذاری مجموعه گردشگری چشمه علی دامغان به بخش خصوصی صورت گرفت.

1 مرداد 1402

گرمای جهنمی در راه تهران!

افزایش تدریجی دما از پنجشنبه (29 تیرماه) و وزش باد نسبتا شدید در بیشتر نواحی استان تهران پیش بینی می گردد.

27 تیر 1402

آتش سوزی خارج از کنترل در جزیره قناری اسپانیا

در حالی که اروپا در کوشش برای مقابله با موج گرما است، دست کم 4000 نفر به علت آتش سوزی خارج از کنترل در جزیره قناری اسپانیا در لاپالما از محل خود جابجا شده اند.

26 تیر 1402

برای احیا بافت تاریخی شیراز ایده بدهید!

خبرنگاران: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس از علاقه مندان خواست تا ایده های گردشگری خود را در راستای باززنده سازی گردشگری در بافت تاریخی شیراز ارائه کنند.

22 تیر 1402

5 پرنده ماقبل تاریخ که خوشبختانه منقرض شده اند

میلیون ها سال پیش، زمین مکانی کاملا خطرناک بود. همه چیز از دایناسور های بزرگ الجثه گرفته تا صدپا های غول پیکر، با شکوه پرسه می زدند. اگر انسان هایی به میزان ما در آن موقع ها وجود داشتند، احتمالاً در مقایسه با موجودات ماقبل تاریخ به میزان مورچه های امروزی...

19 تیر 1402

میزبانی پرهیاهوی سرخه حصار از شهروندان

بوستان جنگلی سرخه حصار در فصل تابستان با برپایی جشنواره بزرگ فرهنگی ورزشی، میزبان شهروندان تهرانی است.

14 تیر 1402

زنی دانشمند که نگاه ما به حیوانات را برای همواره تغییر داد، عکس

زومیت نوشت: عکس ثبت شده از جین گودال با نوزاد شامپانزه، تصویری نمادین از رابطه انسان و شامپانزه است که دیدگاه ما نسبت به قلمروی حیوانات را برای همواره تغییر داد.

8 تیر 1402
تعداد: (230)