پاکدل: ادامه لیگ هندبال شدنی نبود، از سرگیری لیگ ریسک بالایی برای همه داشت

به گزارش وبلاگ حرف دل، رئیس فدراسیون هندبال گفت: از سرگیری لیگ های هندبال ریسک بالایی برای همه داشت و با صحبتی که با اعضای هیئت رئیسه داشتیم مقرر شد لیگ را تمام شده اعلام کنیم.

پاکدل: ادامه لیگ هندبال شدنی نبود، از سرگیری لیگ ریسک بالایی برای همه داشت

به گزارش وبلاگ حرف دل، علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال درخصوص اتمام مسابقات لیگ برتر هندبال و دسته اول لیگ گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور و اتفاقات پیش آمده به دلیل شیوع کرونا بعد از صحبت با مدیرعاملان باشگاه ها، هیئت مدیره فدراسیون و اعضای کمیته مسابقات در مورد لیگ های برتر و دسته یک به این نتیجه رسیدیم که لیگ را به سرانجام برسانیم. با توجه به اینکه با وجود کوشش تیم پزشکی در ایران و دنیا هنوز این ویروس تحت کنترل در نیامده و ماه رمضان و مسابقات قهرمانی آسیا نوجوانان و جوانان را نیز در پیش داریم ادامه لیگ شدنی نبود. ادامه آن ریسک زیادی برای بازیکنان، خانواده آن ها، داوران و عوامل برگزاری دارد.

پاکدل توضیح داد: ماه رمضان و مسابقات آسیایی را در پیش داریم و به همین دلیل اگر قرار بود رقابت های لیگ برتر از سر گرفته گردد باید از اواسط خرداد ماه دست به کار می شدیم؛ تیم ها برای آماده سازی احتیاج به زمان دارند و از طرفی زودتر از این تاریخ هم امکان پیگیری رقابت ها را نداشتیم. از سرگیری لیگ های هندبال ریسک بالایی برای همه داشت و با صحبتی که با اعضای هیئت رئیسه داشتیم مقرر شد لیگ را تمام شده اعلام کنیم.

وی گفت: به خاطر ارج نهادن به باشگاه ها که هفته های زیادی در کوران مسابقات بودند مقام های اول تا چهارم تعیین شد. مس کرمان با 20 امتیاز، شاملی کازرون با 16 امتیاز و ذوب آهن اصفهان و سپاهان نیز با 14 امتیاز به ترتیب اول تا چهارم شدند.

رئیس فدراسیون هندبال درخصوص رقابت های جام باشگاه های آسیا، اظهار داشت: ایران دو سهمیه در این رقابت ها خواهد داشت که مس کرمان و شهید شاملی کازرون به عنوان تیم های اول و دوم به آسیا خواهند رفت. اگر به هر دلیلی این دو تیم نتوانند به آسیا بروند، اولویت بعدی به ترتیب با تیم های ذوب آهن و سپاهان خواهد بود.

وی در مورد سقوط تیم ها به دسته یک توضیح داد: با توجه به شرایط ویژه ای که رخ داد هیچ کدام از 11 تیم موجود در لیگ برتر به دسته یک سقوط نخواهد کرد. همچنین 4 تیم برتر راه یافته به مرحله نیمه نهایی دسته یک نیز می توانند به لیگ برتر راه یابند. اما شرایط پذیرش تیم ها در لیگ 99 متفاوت خواهد بود و چند قانون اضافه شده است.

پاکدل با اشاره به پرداخت قرارداد بازیکنان توسط باشگاه ها توضیح داد: از 18 هفته لیگ برتر هندبال 14 هفته برگزار گردید. ما با مدیران عامل باشگاه ها هم صحبت کردیم و بیشتر تیم ها نظر مثبتی روی سرانجام لیگ داشتند. در رشته هندبال سقف قراردادها نسبت به سایر رشته ها پایین تر است، به همین دلیل امیدواریم در یک فضای محبت آمیز و منطقی این موضوع بین باشگاه ها و بازیکنان حل گردد. ما باشگاه های خوبی داریم، ضمن اینکه در اتفاقی که اتفاق افتاده، کسی مقصر نبود و در هر قرن شاید یک بار رخ دهد. باشگاه ها شرایط بازیکنان و کشور را درک خواهند کرد و بازیکنان هم تعامل خواهند داشت تا در فضایی محبت آمیز این موضوع حل گردد.

رئیس فدراسیون هندبال در تشریح شرایط پذیرش تیم ها در سال 99، مطرح کرد: برای لیگ 99 تیم ها تا 21 خرداد زمان دارند تا بدهی های خود را به بازیکنان و فدراسیون تسویه نمایند. کسانی که تعهدات خود را تا این زمان انجام دهند مجاز خواهند بود تا در لیگ 99 شرکت نمایند. همچنین باشگاه ها تا یک مرداد زمان دارند تا ورودی را پرداخت و ضمانت اقتصادی را به فدراسیون تحویل دهند. اگر در مرحله اول باشگاهی تسویه حساب نکند یا در مرحله دوم ورودی و ضمانت اقتصادی به فدراسیون ارائه ندهد کنار گذاشته خواهد شد.

پاکدل گفت: به دلیل کمبود زمان فرصت تمدید این مهلت را هم نخواهیم داشت، چون در دهه اول یا دوم مرداد ماه باید لیگ برتر را قرعه کشی کنیم. باید شان لیگ برتر حفظ گردد. تمام تیم هایی که می خواهند در لیگ باشند باید مجوزهای لازم را کسب نمایند تا ما آنها را پذیرش کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پاکدل: ادامه لیگ هندبال شدنی نبود، از سرگیری لیگ ریسک بالایی برای همه داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکدل: ادامه لیگ هندبال شدنی نبود، از سرگیری لیگ ریسک بالایی برای همه داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید