عطایی: نظم تیمی چین را به هم زدیم، کار گروهی تیم، بسیار خوب بود

به گزارش وبلاگ حرف دل، سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: نظم تیمی چین را به هم زدیم تا جایی که این تیم در ست چهارم دچار اشتباهات مکرر شد.

عطایی: نظم تیمی چین را به هم زدیم، کار گروهی تیم، بسیار خوب بود

به گزارش وبلاگ حرف دل و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران با پیروزی سه بر یک مقابل چین و کسب ششمین برد متوالی به دیدار نهایی رقابت های قهرمانی مردان آسیا راه یافت.

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال ایران، بازی شاگردانش مقابل چین را سخت توصیف کرد و گفت: پیش بینی یک بازی سخت را داشتیم. مقابل تیمی بازی کردیم که در لیگ ملت ها شرکت نکرد تا خود را برای حضور در قهرمانی مردان آسیا آماده کند.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه عملکرد تیم چین نشان دهند کیفیت این تیم بود، شرح داد: چین پیش تر تیم ملی ژاپن را با نتیجه سه بر صفر شکست داده بود و بسیار قدرتمند در این رقابت ها ظاهر شده است. به همین دلیل سعی کردیم عملکرد این تیم را بررسی کرده و نقاط ضعف و قوت آن را پیدا کنیم.

عطایی در تشریح نقاط قوت تیم چین و چگونگی مهار این تیم از سوی شاگردانش، گفت: چین در کار تهاجمی بسیار خوب بود و سرویس با ریسک بالا می زد. دو مهاجم بلند زن چین عملکرد بسیار خوبی داشتند با این حال فکر می کنم به جز ست دوم و به خصوص در ست سوم و چهارم نظم تیمی چین را بر هم زدیم تا جایی که این تیم در ست چهارم دچار اشتباهات مکرر شد و خوشبختانه با استفاده از اشتباهات حریف، نتیجه لازم را کسب کردیم.

وی ادامه داد: در جریان این بازی به هر دو تیم فشار آمد. از شروع رقابت ها تا پیش از بازی مقابل چین، تیم ایران کم خطا بود ولی امروز به خاطر فشار زیاد بازی در ست اول تا سوم، تیم ایران، حدود 12 اشتباه در هر ست داشت که نشان دهنده حساسیت و فشار بالای بازی بود.

عطایی اما از دو مشکل تیم ملی ایران در بازی مقابل چین هم صحبت کرد: مقابل حریف دو مشکل هم داشتیم. روز قبل میثم صالحی مصدوم شد و امروز با وجود دردی که داشت با غیرت بازی کرد و عملکردش قابل دفاع بود. مشکل دیگر مصدومیت صابر کاظمی در جریان گرم کردن پیش از بازی از ناحیه بینی بود. او خون ریزی شدیدی از ناحیه بینی داشت به طوری که بخشی از زمین مسابقه خون آلود شد و موجب تاخیر 10 دقیقه در شروع بازی شد. به دلیل خون ریزی شدید بینی صابر، در ست اول و دوم نتوانستیم از او استفاده کنیم اما امین اسماعیل نژاد عملکرد بسیار خوبی داشت.

سرمربی تیم ملی والیبال گفت: مصدومیت صابر شوک به تیم وارد کرد و ترکیب اولیه تیم ایران را بهم زد. با وجود درد و خون ریزی بینی کاظمی، پزشک تیم او را به بازی رساند و کاظمی هم با تلاش زیاد و با غیرت بازی کرد.

عطایی با ابراز رضایت از کار گروهی شاگردانش در بازی مرحله نیمه نهایی، اضافه نمود: خوشبختانه کار گروهی تیم بسیار خوب بود. همه بچه ها به نوعی به انسجامی تیمی کمک کردند. خوشحالم که این بازی به سود تیم ملی ایران تمام شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عطایی: نظم تیمی چین را به هم زدیم، کار گروهی تیم، بسیار خوب بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطایی: نظم تیمی چین را به هم زدیم، کار گروهی تیم، بسیار خوب بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید