پیغام رهبران انصارالله با موشک های دقیق و افزایش تلفات سعودی

به گزارش وبلاگ حرف دل، رهبران انصارالله با موشک های دقیق خود و وارد کردن تلفات به سعودی در پی رساندن این پیغام هستند که نبرد وارد مرحله نو شده است و دوره عدم تاثیرپذیری جبهه داخلی عربستان از جنگ به سرآمده است.

پیغام رهبران انصارالله با موشک های دقیق و افزایش تلفات سعودی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حرف دل، رای الیوم در مطلبی با اشاره به اینکه فرایند تحولات جنگ به شکل خطرناکی برای ریاض دنبال می گردد به تلفات و خسارات سنگین سعودی به دلیل حملات انصارالله یمن به جازان و نجران و أبها پرداخت و از پیامی اطلاع داد که رهبران انصارالله با موشک های دقیق خود در پی رساندن آن به ریاض هستند.

این رسانه نوشت: یحیی سریع سخنگوی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن خاطرنشان کرد که نیروهایش مقر فرماندهی و انبارها سلاح و آشیانه بالگردهای آپاچی را در فرودگاه جازان عربستان هدف قرار داده اند که بر اثر آن 35 نظامی کشته و زخمی شدند.

رای الیوم آورده است: جنگ یمن با گذشت هفت سال وارد مرحله جدیدی شده است و تلفات طرف سعودی در حال افزایش است و این در حالی است که قبلا خسارات بیشتر مادی بود و بیشتر تاسیسات نفتی و زیرساخت های عربستان از آغاز بحران هدف قرار می گرفت.

این تحولات در فرایند جنگ بازتاب و انعکاس نبردهای سنگینی است که در حال حاضر در مأرب یمن جریان دارد و نیروهای صنعا پیشروی های چشمگیری به دست آورده اند و در چند کیلومتری شهر راهبردی قرار دارند.

جنگنده های پیشرفته سعودی شامل اف 16 و اف 15 ساخت آمریکا با تمام توان طی هفته های گذشته وارد نبرد شده اند تا مانع از پیشروی نیروهای صنعا شوند.

در سایه این بمباران نیروهای صنعا از سوی جنگنده های سعودی، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن هم بر دامنه حملات خود به جازان، نجران و ابها و مراکز نظامی آن به عنوان اهرم فشار افزوده اند.

رای الیوم نوشت: مأرب تقریبا تنها استان یمنی در شمال این کشور است که خارج از کنترل نیروهای انصارالله یمن واقع شده است و نبرد مأرب سرنوشت جنگ و سرنوشت عبد ربه منصور هادی را معین می نماید. علاوه بر این استان مأرب از اهمیت سیاسی و صندلی تاریخی برخوردار است و دارای منابع نفت و گاز بسیار است.

کاملا روشن است که دولت کنونی آمریکا حداقل از حیث نظامی به بحران یمن پشت نموده است و گواه آن خارج کردن سامانه های دفاع موشکی پاتریوت و ثاد است که نشان دهنده خالی کردن پشت سعودی در حساس ترین زمان جنگ و بحران یمن است.

این رسانه گزارش داد: افزایش شمار کشته و زخمی شدگان از نظامیان و غیرنظامیان سعودی تحول بسیار خطرناکی است که دارای تبعات منفی و نگران کننده در میان افکار عمومی سعودی است که تا به امروز از تاثیرات این جنگ از زمان آغاز آن در امان بوده اند.

به نظر می رسد که فرایند تحولات این روزها به شدت در حال تغییر است به ویژه که اگر جنگ از شهرهای جنوبی مجاور یمن به شهرهای بزرگ در عمق سعودی برسد که این با توجه به تشدید درگیری ها در مإرب و بی ثباتی در عدن و نبود میانجی گرانی که در پی راه چاره حل بحران یمن باشند، بعید هم نخواهد بود.

تازه ترین اخبار نبرد مأرب

درگیری سنگین انصارالله و نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب شهرک الجدیده مرکز الجوبه و جاده منتهی به جبل مراد از صبح روز گذشته آغاز شده و در حال حاضر در حومه شهرک الجدیده ادامه دارد.

انصارالله پیروز به کنترل منطقه ها السوم، نجا و المسیل شده است اما به دلیل بمباران جنگنده های ائتلاف و بعلاوه باقی ماندن نقاط مهم (الجدیده و جاده منتهی به جبل مراد) در سیطره ائتلاف، تثبیت این پیشروی ها فعلا صورت نگرفته است.

جنگنده های ائتلاف سعودی طی 48 ساعت گذشته 27 بار این جبهه ها را بمباران نموده اند.

انصارالله برای رسیدن به هدف بعدی خود در عملیات جنوب مارب، بایستی شهرک الجدیده و ارتفاعات حومه آن را به صورت کامل آزاد سازد و با قطع راستا ارتباطی الجوبه-جبل مراد، منطقه جبل مراد را در شرایط محاصره قرار دهد. در این صورت راه برای آغاز مصاحبه با قبایل مراد نیز هموارتر خواهد شد و جبل مراد به صورت مسالمت آمیز به کنترل انصارالله خواهد عایدی.

راهبردی که نیروهای صنعا از ابتدا برای فتح مأرب تدارک دیده اند به نظر می رسد که نتیجه بخش بوده است و این نیروها در 6 کیلومتری شهر قرار دارند و این همزان با تغییر موضع قبایل به نفع آنهاست.

ارتش و کمیته های مردمی یمن امید زیادی به تغییر موضع برای در اختیار گرفتن مرکز استان مأرب بدون درگیری دارد.

دستاوردهای میدانی نیروهای صنعا در دروازه غربی، جنوب شرقی و غربی و شمال غربی شهر ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیغام رهبران انصارالله با موشک های دقیق و افزایش تلفات سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام رهبران انصارالله با موشک های دقیق و افزایش تلفات سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید