آیا بنزین سال جاری گران می گردد؟ ، شرح مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی

به گزارش وبلاگ حرف دل، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با اعلام آمادگی کامل برای تامین سوخت در تعطیلات نوروز درباره گران شدن بنزین در سال 1402 توضیحاتی داد.

آیا بنزین سال جاری گران می گردد؟ ، شرح مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی

به گزارش وبلاگ حرف دل، جلیل سالاری با اشاره به اینکه در زمستان سال گذشته در سوخت رسانی در حوزه نیروگاه 7 میلیارد سوخت را به نیروگاه ها از مسیر جاده ای منتقل کردیم، اضافه کرد: با این اقدام در شرایط ناترازی گاز امکان تامین پایدار سوخت نیروگاه ها فراهم شد و ظرفیت مخازن پشتیبان سوخت در نیروگاه ها 5 میلیارد لیتر بوده است.

وی به تحویل مجموعا 19 میلیارد لیتر سوخت مایع به نیروگاه ها اشاره نمود و اضافه کرد: مصرف سوخت مایع در سایر بخش ها در امسال 63 میلیارد لیتر بوده است که از مسیر جاده ای، ریلی و خطوط لوله منتقل شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته سرمای بی سابقه ای در کشور تجربه شد، اضافه کرد: مصرف سوخت مایع نسبت به سال گذشته 2.5 میلیارد لیتر افزایش داشته است که وظیفه توزیع آن بر دوش شرکت های حمل و نقل بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با تاکید بر اینکه در بودجه امسال هیچ افزایش قیمتی برای بنزین پیش بینی نشده است، ادامه داد: قیمت بنزین در سال 1402 تغییر نمی نماید.

تامین بنزین نوروزی

سالاری تاکید نمود: در حوزه تامین بنزین نوروزی پیش بینی لازم را انجام دادیم.بعلاوه در بخش جایگاه ها شرکت های پشتیبان هماهنگی کردند تعمیرات کارت خوان ها دچار مشکل نباشد و کارت را اختیار جایگاه دار قرار دادیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با تاکید بر اینکه همیشه مصرف بنزین در نوروز افزایش پیدا می نماید، گفت: البته امسال نوروز مصادف با ماه مبارک رمضان است و ممکن است تغییراتی در مصرف سوخت ببینیم.

وی میانگین مصرف بنزین در سال گذشته را روزانه 104 میلیون لیتر اظهار داشت و اضافه کرد: در شرایط ناترازی گاز، در مجموع روزانه بیش از 315 میلیون لیتر سوخت مایع در کشور به مصرف رسید.

سالاری ادامه داد: حوزه سوخت رسانی یکی از مسایلی است که اولویت کشور به شمار می رود. سال گذشته ناترازی گاز در کشور بالا و لازم بود تا سوخت جایگزین را برای صنایع و نیروگاه ها تامین کنیم. بعلاوه با افت فشار گاز در مناطقی از کشور، نفت سفید و گاز مایع در بین خانوارها توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه نیروگاهی نسبت به سال گذشته رشد 20 درصدی مصرف سوخت مایع را داشتیم، گفت: با توجه به اولویت تامین سوخت مورد احتیاج داخل کشور در حوزه قانون بودجه و تکالیفی که در قانون بودجه مصوب شده، تامین فروش داخلی در 9 ماهه امسال نسبت به 9 ماهه سال قبل 133 درصد محقق شده و در عملکرد در حوزه صادرات 75 درصد تحقق برنامه را در 9 ماهه سال 1401 داشته ایم.

معاون وزیر نفت اضافه کرد: اگرچه تامین سوخت اولویت اصلی به شمار می رود، برای تداوم پایداری تامین سوخت ضروری است تا طرح های توسعه در صنعت پالایش اجرا گردد تا در سال های آینده نیز جریان سوخت کشور ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: البته در کنار افزایش ظرفیت فراوری، مقدار مصرف نیز افزایش داشته و اکنون 25 میلیون خودرو در کشور تردد می نماید، بنابراین احتیاج است تا سهم مصرف را تامین کنیم. مدیریت مصرف یکی از مباحثی است که احتیاجمند توجه جدی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "آیا بنزین سال جاری گران می گردد؟ ، شرح مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بنزین سال جاری گران می گردد؟ ، شرح مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید