انشا درباره صدای زنگ آخر (3 انشای زیبا)

به گزارش وبلاگ حرف دل، خبرنگاران | سرویس سرگرمی - زنگ آخر مدرسه با همه زنگ های مدرسه متفاوت بوده و یکی از موضوعات نوشتن انشا در نگارش هفتم است. در ادامه مطلب سه انشا درباره زنگ آخر مدرسه نوشته ایم. آنها را بخوانید، ایده گرفته و انشاهای زیبایی بنویسید. در صورت تمایل انشاهای خودتان را از طریق ارسال نظر برای ما و مخاطبان خبرنگاران بفرستید.

انشا درباره صدای زنگ آخر (3 انشای زیبا)

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست زیر، به موضوع دلخواه خود برسید:

  • انشای اول درباره صدای زنگ آخر
  • انشای دوم با موضوع صدای زنگ آخر
  • انشای سوم درباره صدای زنگ آخر

انشای اول درباره صدای زنگ آخر

زنگ آخر در هر مدرسه زمانش فرق دارد. هر کس نسبت به شنیدن این زنگ، عکس العملی دارد. من نمی دانم. شاید زنگ آخر از طرف خدا می آید، شاید…

وقتی که صدای زنگ آخر را به گوشم می شنوم، وقتی است که کمترین انرژی را دارم و در حال غش کردن هستم! زنگ آخر، وقتی که چاپلوسان را در حال چاپلوسی می بینم، اعصابم به هم می ریزد و انرژی باقی مانده در ناحیه شکمی ام که توسط غده کبدم به گلیکوژن تبدیل شده بوده، به گلوکز تبدیل می شود و به ماهیچه هایم می رود. اما وجدانم این انرژی را کنترل کرده و بیشتر وقت ها به دیوار کنارم منتقل می کند. خلاصه طرف شانس می آورد.

ولی زنگ آخر نکات مثبتی هم دارد. به طور مثال نشان از سرانجام مدرسه به طور موقت دارد. و همیشه بعد از زنگ آخر به خودروی سرویسم سوار می شوم و بر روی صندلی های نرمش می نشینم و نسیم دلنشین به صورتم می خورد. به فکر فرو می روم. فکر های رنگین، سیاه و سفید و…

دیدن اعمال افراد دیگر هم لذت مخصوص به خود را دارد. بعضی ها می خندند، بعضی فحاشی می کنند و بعضی مانند حلزون مرده راه می فرایند.

وزنه نکات مثبت زنگ آخر بر روی ترازو سنگینی می کند. و فکر کنم که نظر بیشتر دانش آموزان این است که زنگ آخر باید زودتر زده شود. و چه بهتر بود اگر این اتفاق می افتاد.

انشای دوم با موضوع صدای زنگ آخر

صدای زنگ آخر شور شوق برای رفتن به خانه دارد و این شور و شوق در دانش آموزان کلاس اول نسبت به دانش آموزان مقاطع دیگر بسیار بالاتر است. هرچند صدای زنگ آخر و شور و هیجان برای رسیدن هرچه زودتر به خانه برای همه ما وجود دارد.

وقتی صدای زنگ آخر به صدا در می آید و همه دانش آموزان باید به خانه بفرایند. هر کسی به شور و شوق چیزی به سوی خانه می رود. شاید یکی برای رفتن و انجام کار هایی که دوست دارد یا شاید برای رسیدن به خانه و انجام تکالیف مدرسه اش و تکالیفی که از انجام آنها لذت می برد یا شاید برای هرچه زودتر دیدن خانواده و رسیدن به کانون گرم خانواده اش و البته ناگفته نماند که بعضی ها هنگامی که صدای زنگ مدرسه به صدا در می آید و مجبور می شوند به خانه بفرایند، ناراحت می شوند یا سرخورده و دلتنگ می شوند برای اینکه مدتی از دوستان خود جدا می شوند و نمی توانند برای مدتی آنها را ببینند و از بازیگوشی ها و سرگرمی هایی که در مدرسه انجام می دهند، دارند دور می شوند ولی بیشتر بین عموم ما دانش آموزان صدای زنگ آخر و به سوی خانه راهی شدن پر از هیجان و خوشحالی است.

سومین انشا درباره صدای زنگ آخر با مقدمه و نتیجه

کیست که از صدای زنگ آخر به وجد نیاید؟ کیست که دقیقه های مانده به زمان تعطیل شدن را روی ساعت مچی اش دنبال نکرده باشد؟

از همان سال های دوران ابتدایی که فهمیدیم مدرسه جای امتحان و پرسش کلاسی و تکلیف و تمرین و زود از خواب و به زور بیدار شدن است، فهمیدیم که چقدر صدای شنیدن زنگ آخر زیباست و معنای رهایی و آزادی را در ذهن انسان تداعی می کند.

فهمیدیم با شنیدن صدای زنگ در کلاس آخر آزادیم تا به خانه برویم و با خیال راحت و بدون عجله ناهارمان را بخوریم و کمی استراحت کنیم و بعد دوباره درس خواندن و تکلیف انجام دادن را شروع کنیم.

اما با همه لذتی که این زنگ آخر و رهایی برایم دارد، نمی توانم انکار کنم که بهترین دوران زندگی ام تا الان در همین مدرسه سپری شده است.

کلی هم سن و سال که تا حد زیادی زبان هم را می فهمند و آنقدر موضوع برای حرف زدن و گفتن و خندیدن دارند که بجز معلم هایشان سر خودشان هم درد می گیرد.

دوران مدرسه بهترین و بزرگترین تجربه من تا امروز بوده است. صدای زنگ آخر شیرین است چراکه یادآور نوعی رهایی و پیوستن به خانواده است، اما زنگ شروع کلاس هم زیباست چراکه نشانی از یادگیری و علم آموزی و از همه مهمتر برقراری رابطه با دیگر انسان هایی است که در عین اینکه شباهت های زیادی از جمله جنسیت و سن و سواد و… با ما دارند، اما تفاوت های زیادی هم در درونشان، استعدادهایشان، علایقشان، شرایط خانوادگی شان و… با یکدیگر دارند.

در آخر اینکه زنگ آخر همانقدر که آدم را خوشحال می کند، ناخودآگاه دلتنگی مان را از فضای دوستان و مدرسه به ما یادآوری می کند که طبق گفته های بزرگترها، اثرش را بعد از اتمام دوران تحصیل و جدا شدن کامل از مدرسه برجا خواهد گذاشت.

کلام آخر

در سرانجام امیدواریم انشاهایی که درباره صدای زنگ آخر خواندید مورد پسندتان واقع شده باشد. از طریق ارسال نظر برایمان بنویسید کدام انشا را بیشتر دوست داشتید؟ شما می توانید 2 نمونه انشا در مورد روزی که به کلاس اول دبستان رفتم و دو انشا در مورد آن چه در جهت خانه تا مدرسه می بینید را نیز در وبلاگ حرف دل بخوانید.

منبع: setare.com

به "انشا درباره صدای زنگ آخر (3 انشای زیبا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انشا درباره صدای زنگ آخر (3 انشای زیبا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید