مکان های ناشناخته و شگفت انگیز در اسپانیا که نادیده گرفته شده اند

به گزارش وبلاگ حرف دل، سال گذشته، کشور زیبای اسپانیا با عنوان دومین مقصد دنیاگردی محبوب در دنیا (بعد از فرانسه) انتخاب شد. اسپانیا که در سال 2017 در مقام سوم محبوب ترین ها قرار داشت، امسال کشور آمریکا را پشت سر گذاشت و به مقام دوم دست پیدا کرد. این کشور در سال 2017، پذیرای حدود 83 میلیون دنیاگرد بین المللی بوده است که تا آن زمان سابقه نداشته و نسبت به سال 2016 که 76 میلیون دنیاگرد از این کشور بازدید کردند، افزایش قابل ملاحظه ای به شمار می آید. اما این آمار به آن معنی نیست که با سفر به اسپانیا نمی توانید سواحل آرام و خلوت یا شهرهای خالی از دنیاگرد پیدا کنید. مکان های شگفت انگیزی و جاذبه های دنیاگردی کمتر دیده شده در اسپانیا وجود دارند که تقریبا از مکان های ناشناخته اسپانیا هستند و اغلب از طریق دنیاگردان نادیده گرفته می شوند؛ با این مطلب خبرنگاران همراه باشید تا این جواهرات کمتر شناخته شده و جاذبه های دیدنی اسپانیا را بشناسید ...

مکان های ناشناخته و شگفت انگیز در اسپانیا که نادیده گرفته شده اند

یافران Llafranc در کاتالونیا

یافران Llafranc در مرکز Costa Brava از جاذبه های دیدنی اسپانیا (منطقه ای ساحلی در شمال اسپانیا که به ساحل خشن معروف است) واقع شده است. این شهر آنقدر بزرگ هست که بتواند یک خانواده را در طول یک تعطیلات یک هفته ای سرگرم نگه دارد و در عین حال به اندازه ای که آرامش و سکوت را برای شما به ارمغان بیاورد کوچک است. آرامش این شهر در حدی است که در ماه هایی غیر از دو ماه شلوغ و پر گردشگر تابستان (ژوئیه و آگوست)، به جز صدای آواز پرندگان و برخورد موج های دریا با صخره های ساحلی، تقریبا چیز دیگری نمی شنوید.

این شهر یکی از دوست داشتنی ترین مراکز سرگرمیی اقامتی ساحلی این منطقه با ویلاهای یک طبقه رنگارنگ در کنار یک ساحل زیبا (ساحلی به شکل نعل اسب) می باشد. هر سال در ماه ژوئیه، کاتالان های اسپانیا بخاطر جشن سالانه Havaneres به سواحل این منطقه سرازیر می شوند. در این جشن، یک سن بزرگ در ساحل برپا می شود و گروه های موسیقی، آواز های سنتی کوبایی را که از طریق دریانوردان در قرن نوزدهم میلادی به این منطقه آورده شده اند می خوانند.

سگوبیا Segovia و سالامانکا Salamanca در استان خود مختار کاستیا و لئون

به سگوبیا Segovia یکی از شگفت انگیزترین مکان های ناشناخته اسپانیا بروید تا یک منظره رومی فوق العاده زیبا و تکه ای باشکوه از مهندسی رومی را ببینید. این شاهکار مهندسی، یک آب گذر (مجراهایی که جریان آب را در مسیر خاصی هدایت می کنند و برای عبور آسان آب ساخته می شوند) بزرگ است که در خاتمه قرن اول میلادی ساخته شده، از دو طبقه قوس با ارتفاع سی متر تشکیل شده، در وسط شهر مدرن سگوبیا Segovia قرار گرفته است و میدان مرکزی شهر را تحت الشعاع خود قرار داده است. بخش رومی دیگری در سگوبیا Segovia وجود ندارد؛ اما این شهر جزو فهرست میراث دنیای یونسکو و جاذبه های گردشگری کمتر دیده شده در اسپانیا می باشد و دلیل آن نه تنها آب گذر زیبای رومی، بلکه معماری قرون وسطایی آن، از قصر و کلیسا تا صومعه خانه ها و خرابه های آن است.

شهر دیگری که در استان کاستیل و لئون و در غرب سگوبیا Segovia قرار گرفته است و جزو فهرست میراث دنیای یونسکو به شمار می رود، سالامانکا Salamanca نام دارد. کلیسا ها، قصر ها و میدان های ظریف و پر نقش و نگار و طلایی رنگ این شهر که از ماسه سنگ ساخته شده اند در نور خورشید مشرف بر رودخانه تورمس Tormes می درخشند. شب هنگام، این بناها همگی به طور کاملا جادویی می درخشند و زندگی به سبک اسپانیایی از شهر فوران می کند. به سختی می توان شهر دیگری در دنیا به غیر از سالامانکا Salamanca پیدا کرد که انرژی جوانی را با سرگرمی های روشنفکرانه و زیبایی فوق العاده در هم بیامیزد. در این شهر، چه شب باشد و چه روز، ترکیبی از مردم بومی استان کاستیل و دانشجویان بین المللی در شاهراه ها و گذرگاه های عمومی ازدحام کرده اند و شور و شوقی وصف ناپذیر در هوا موج می زند.

اکسترمادورا Extremadura

اکسترمادورا Extremadura یکی از مکان های ناشناخته اسپانیا با وجود غذای عالی، نوشیدنی های فوق العاده و سه شهر مهم با ارزش به نام های Trujillo، Cáceres و Mérida نادیده گرفته شده ترین منطقه کشور اسپانیا محسوب می شود. شهرهای Trujillo و Cáceres نزد کسانی که اسپانیا را به خوبی می شناسند بسیار محبوب هستند؛ شهر Mérida محبوبیت کمتری نسبت به دو شهر دیگر دارد؛ اما کلکسیون بی نظیری از ویرانه های رومی در آن قرار گرفته است. صومعه خانه زیبایی در کنار یک روستا قرار گرفته که دارای معماری بی نظیر اسلامی می باشد و در آن، خرقه ها و لباده های کشیشی گل دوزی شده بسیار زیبا و آثاری از گویا Goya و ال گرکو El Greco دیده می شوند.

اگر سفری به دره های شمالی این منطقه با نام های La Vera، Valle del Jerte و Valle del Ambroz داشته باشید متوجه می شوید که دره La Vera بخاطر تولید pimentón یا همان ادویه پاپریکا و خانه هایی با زاویه و شکل عجیب شناخته می شود. دره Valle del Jerte در آغاز فصل بهار با انبوه شکوفه های گیلاسش زنده می شود. مسیر های کوه نوردی فوق العاده ای نیز در امتداد گلوگاه Garganta del Infierno وجود دارند. در دره Valle del Ambroz نیز مسیرهای کوه نوردی خوبی موجود هستند و چند رستوران فوق العاده خوب وجود دارند. اگر خودرو دارید به راحتی می توانید با 150 مایل (241 کیلومتر) رانندگی از شهر مادرید به سمت شرق به این منطقه بیایید و از طریق مسیرهای کوهستانی، بین این سه دره زیبا رفت و آمد کنید.

ویویرو Viveiro در گالیسیا

اگر در پی بهترین سواحل و مکان های ناشناخته اسپانیا هستید، یک سفر به ساحل شمالی را توصیه می کنیم. اگر شهر ویویرو Viveiro را به عنوان محل اقامت خود انتخاب کنید، می توانید هر روز از تعطیلات خود را در یک ساحل متفاوت که در فاصله کمتر از یک ساعت تا این شهر قرار دارند بگذرانید. البته می توانید در همان سواحل اطراف خلیج ویویرو Viveiro که تپه هایی پوشیده شده از درخت های کاج و اکالیپتوس دارد وقت گذرانی کنید.

کوواس Covas که شهرک ساحلی اصلی این منطقه به شمار می رود به طول یک مایل (نزدیک به دو کیلومتر) به دور خلیج کشیده شده است و ماسه هایی کمرنگ دارد. مسیر پیاده روی ساحلی این منطقه نسبت به گذشته اوضاع خوبی ندارد و انگار کسی به آن اهمیت نمی دهد. بنابراین این منطقه، محلی نیست که بخواهید مایوهای گران قیمت برند خود را بپوشید و برای خودنمایی عکس و سلفی بگیرید. در ویویرو Viveiro مردم از هر سن و با هر موقعیتی در حال لذت بردن از تعطیلات با خانواده و دوستان خود هستند.

ویتوریا گاستس Vitoria-Gasteiz در بخش خود مختار باسک

ویتوریا گاستس Vitoria-Gasteiz که زیر سایه معروفیت خواهرانش شهرهای بیلبائو Bilbao و سن سباستین San Sebastian قرار گرفته از مجذوب کننده ترین جاذبه های دیدنی اسپانیا است، جواهر فراموش شده بخش خود مختار باسک به شمار می رود. فضای میدان های اصلی این شهر و خیابان های فرعی پر از بار و رستوران آن، از صبح خیلی زود تا نیمه شب بسیار پر شور و طرب آمیز است. فضای مدیترانه ای که در آن مردم به گشت و گذار، صحبت کردن و نوشیدن مشغولند، مسن تر ها در حال بازی هستند و بچه ها روی پله های قدیمی و پر ارزش کلیسا ها به بازی مشغولند.

شبه جزیره ویکتوریا Victoria Peninsula، راز شهر مایورکا

شبه جزیره ویکتوریا Victoria Peninsula از جاذبه های گردشگری کمتر دیده شده در اسپانیا برای گردشگران است که خلیج آلکودیا را از خلیج پوینسا در گوشه شمال شرقی مایورکا جدا می کند. این منطقه به طرز قابل توجهی غیر گردشگری به نظر می رسد. بیشتر مردمی که در اینجا می بینید اهالی شهر مایورکا هستند و این منطقه بخشی از مایورکا محسوب می شود که 90 درصد گردشگران آن را نمی بینند و از وجود آن آگاهی ندارند. اگر یک قایق داشته باشید، جاهای بسیاری در اطراف این شبه جزیره وجود دارند که می توانید لنگر بیاندازید، شب را در آنجا سر کنید و هیچ کس دیگری را در اطراف خود نبینید.

الکالا د هنارس Alcalá de Henares در مادرید

این شهر باستانی در 20 مایلی (32 کیلومتری) شرق مادرید، در فهرست میراث دنیای یونسکو واقع شده است؛ اما گردشگران کمتری از آن بازدید می کنند و از مکان های ناشناخته اسپانیا به شمار می آید. سروانتس Cervantes، بزرگ ترین و مشهورترین نویسنده اسپانیایی در سال 1547 در این شهر به دنیا آمده است. همچنین قصر اسقف اعظم Archiepiscopal Palace در این شهر واقع شده است؛ قصری که کریستف کلمب با حضور در آن، ملکه ایزابلا را قانع کرد مخارج سفر دریایی اکتشافانه اش را تامین کند. یک دانشگاه رنسانس فوق العاده که در سال 1499 تاسیس شده است و Corral de Comedias، تنها سالن تئاتر اروپا که برای چهار قرن مورد استفاده قرار می گیرد در این شهر قرار گرفته اند.

پلایا دو مانسول Playa de Mónsul در اندلس

پلایا دو مانسول Playa de Mónsul یکی از سواحل بکر و دست نخورده فوق العاده زیبا در پارک ملی Cabo de Gata-Níjar Natural Park در استان جنوبی آلمریا Almería می باشد. مالک بیشتر بخش های این پارک ملی، خانم فوق العاده ای به نام فرانسیسکا دیاز تورس Francisca Díaz Torres بود که در سال 2013 در سن 103 سالگی فوت کرد. این خانم با دست و دلبازی تمام، دسترسی به سواحل این منطقه را برای عموم آزاد کرد و جلوی هر گونه اقدام برای دستکاری کردن این زمین ها را گرفت. وقتی در این منطقه وقت می گذرانید، احساس می کنید در مکزیک یا تگزاس هستید؛ به همین دلیل منطقه Cabo de Gata و صحرای مجاورش Tabernas مکان های بسیار محبوبی برای فیلم برداری فیلم ها، سریال های تلویزیونی، تبلیغات و موزیک ویدیوهای مختلف هستند و از فیلم مشهور خوب بد زشت تا دکتر هو در این منطقه ساخته شده اند.

اس گراو Es Grau در مینورکا

روستای ماهی گیری اس گراو Es Grau در مینورکا و در پارک ملی SAlbufera des Grau Natural Park قرار گرفته و از مجذوب کننده ترین جاذبه های گردشگری کمتر دیده شده در اسپانیاست. این منطقه پر دریاچه که در سواحل شمال شرقی جزیره قرار گرفته است، تنها دلیلی بوده که مینورکا دو دهه پیش، در شبکه منطقه ها حفاظت شده یونسکو قرار گرفته است. تصمیم درستی که باعث شد بیشتر قسمت های این جزیره از دستکاری و تغییر حفظ شوند. به دریاچه بزرگ این منطقه که در فصل های بهار و پاییز، پرنده های مهاجر را در خود جمع می کند بروید و بعد از 15 دقیقه پیاده روی کاملا احساس حضور در یک منطقه روستایی را پیدا خواهید کرد.

لاکرونیا La Coruna در گالیسیا

این بندر گالیسیایی زیبا در شمال غربی اسپانیا، با دو ساحل درخشان و زیبای شهری به نام های Playa del Orzan و Playa de Riazor در روز های داغ تابستان بسیار پرشور به نظر می رسد. کوچه های قرون وسطایی این شهر پر از بارها و رستوران های شلوغ است و موزه Museo de Belas Artes یک شگفتی تصویری نادیده گرفته شده است که طراحی های زیبایی از نقاش مشهور اسپانیایی گویا را به نمایش گذاشته است.

رئوس Reus در کاتالونیا

این شهر کوچک در استان تاراگونا از مکان های ناشناخته اسپانیاست که در فاصله یک ساعته از جنوب بارسلونا، از طریق یک خط هوایی به عنوان دومین فرودگاه مرکز کاتالان مورد استفاده قرار می گیرد. این شهر که زادگاه گائودی Gaudi هنرمند مشهور اسپانیایی است، موزه ای در مورد کارهای این معمار بزرگ و درخشان دارد. همچنین نمونه های بسیار باشکوه سبک معماری مدرن آرت نوو و رستوران های فوق العاده ای در این شهر وجود دارند.

سریا Soria در کاستیل و نئون

شهر سریا Soria از محبوب ترین جاذبه های دیدنی اسپانیاست که با اتوبوس تنها دو ساعت با مادرید فاصله دارد، بخاطر داشتن کم ترین جمعیت بین شهرهای اسپانیا مشهور است. یک استان فراموش شده در یک گوشه غیر مشهور از کشور و بدون هیچ گونه سرمایه گذاری که باعث پیشرفت آن شود. اما با این وجود، در گذشته، افراد هنرمند و خلاق بسیاری به این مکان جذب شده اند. نقاش ها، نویسنده ها و بویژه شاعران بسیاری مجذوب منظره ها زیبا و رنگ های فوق العاده موجود در این منطقه گشته اند. در نتیجه، این شهر پر از فروشگاه های سنتی و شیک و رستوران های مختلف است که در تاریکی شب هم زنده و پر شور هستند. کلیساهای رومانسک Romanesque و یک صومعه خانه قرن دوازدهمی نیز در این شهر به چشم می خورند. از همه مهم تر و قابل توجه تر، تعداد کم گردشگران این منقطه می باشد زیرا این شهر از مکان های ناشناخته اسپانیا به شمار می آید.

آراگون Aragón

با رفتن به غرب کاتالونیا، وارد منطقه وسیع آراگون Aragón می شوید. شهر Teruel با معماری خیره کننده اش، روستاهای زیبای Albarracín و Alqúezar و پارک ملی Ordesa National Park تنها تعداد کمی از چیزهای فوق العاده ای هستند که در این بخش کم گردشگر از کشور و جاذبه های دیدنی اسپانیا دیده می شوند. و شما می توانید به صورت مستقیم به مرکز این استان یعنی شهر زاراگوزا Zaragoza پرواز کنید.

شهر زاراگوزا Zaragoza زادگاه گویا Goya هنرمند مشهور اسپانیایی است و او پسر محبوب این شهر به شمار می رود. مجسمه او بر میدان اصلی شهر سایه افکنده است و تندیس نیم تنه او در محوطه موزه گویا Museo Goya به چشم می خورد. در کلیسای بزرگ Basilica del Pilar دو تا از نقاشی های سقفی بسیار زیبای گویا Goya دیده می شوند، موزه Museo de Zaragoza گالری خوبی از نقاشی های او برپا کرده است و موزه Museo Diocesano de Zaragoza یک پرتره از گویا Goya اثر اسقف را در بر دارد. این موزه همچنین کلکسیون عالی از نقاشی های قرون وسطایی را به نمایش می گذارد.

ناوارا Navarre

ناوارا Navarre که در غرب آراگون Aragón واقع شده است، مانند دیگر مکان های ناشناخته اسپانیا که قبلا ذکر شد، به اندازه کافی گردشگران را به خود جذب نمی کند. اما پیشنهاد می کنیم بخاطر غذای بسیار خوب و نوشیدنی های خوش طعمش، شهرهای تاریخی تودلا Tudela و اولیت Olite و روستاهای قرون وسطایی مانند Ujué، حتما به این منطقه سفر کنید.

تولدو Toledo در کاستیا لا مانچا

تولدو Toledo یک شهر تاریخی است که روی تپه واقع شده است. این شهر تا قرن شانزدهم میلادی مقر دربار اسپانیا بوده و سپس این مقر به مادرید نقل مکان کرده است.

خیابان های سنگفرش این شهر برای بیش از دو هزاره، از رومی ها، ویزیگوت ها، یهودی ها، عرب ها و مسیحی ها پر بوده است. علاوه بر اینها، این شهر یک شهر فوق العاده محبت آمیز و گرم است که می توانید از میان نقش های درب های چوبی، حیاط های سبز و پر از گیاه خانه ها را ببینید، در کوچه های باریک و زیبای اطراف میدان قدم بزنید و در کنارخانه های بسیار قدیمی آن که صدای نواختن پیانو از پنجره های چوبی آنها به گوش می خورد مکث کنید و به نوای موسیقی گوش فرا دهید.

اندلس سری Secret Andalusia، دور از ساحل

بسیاری از مردم وقتی به اندلس Andalusia از دیدنی ترین جاذبه های دیدنی اسپانیا سفر می کنند، به سمت سواحل آن می روند؛ اما شمال اندلس Andalusia ساکت تر و بسیار دلنشین است. روستاهای سفید رنگ استان کوردوبا Córdoba دقیقا به اندازه جاهای شناخته شده تر و گردشگری تر اطراف روندا Ronda زیبا و مجذوب کننده هستند. در این منطقه، بهترین روغن زیتون اسپانیا تولید می شود؛ البته در استان مجاور آن Jaén نیز درختان زیتون، تپه ها را فرش کرده اند و شهرهای Úbeda و Baeza با معماری بی نظیر دوران رنسانس شما را میخکوب می کنند. هتل ها و رستوران های این منطقه نیز نسبت به سایر منطقه ها ارزان تر هستند.

علاقمندان به کوه نوردی می توانند به Sierra de Grazalema بروند که پر از دره های عمیق، بلندترین قله های استانی و برخی از زیباترین روستاهای سفید رنگ در اندلس (روستاهایی مانند Grazalema و Zahara de la Sierra) می باشند.

ریبادسیا Ribadesella در آستوریاس

این حقیقت که زیباترین سواحل اسپانیا در بخش های ساحلی بکر و دست نخورده شمال آن واقع شده اند رازی است که خود اسپانیایی ها از آن خبر دارند و هیچ قسمتی از شمال اسپانیا، مانند آستوریاس با صخره های بزرگش که در مجاورت آب های پرخروش خلیج بیسکای قرار دارند زیبا نیست.

در قلب این مجموعه زیبایی، شهر کوچک و صمیمی ماهی گیری ریبادسیا Ribadesella از جاذبه های دیدنی اسپانیا واقع شده است که از طریق رودخانه سیا به دو نیم تقسیم شده است و در قسمت غربی آن، ساحل طلایی و بسیار زیبای قرار گرفته است. زمانی که در مسیر پیاده روی محبوب این شهر که از طریق دشت های سبز و منظره ها زیبا احاطه شده است قدم می زنید، احساستان با احساسی که در مشهورترین جاهای اسپانیا حس می کنید از زمین تا آسمان فرق خواهد داشت و مجذوب کنندهیت این منطقه به همین است.

دورتر از سواحل ریبادسیا Ribadesella، پارک ملی Somiedo Natural Park واقع شده است که یک منطقه کوهستانی و شگفت انگیز با پنج دره بسیار زیباست و گردشگران خارجی بسیار کمی از آن دیدن می کنند. روستای کوچک که در 50 مایلی (80 کیلومتری) جنوب غربی اوویدو Oviedo، مرکز آستوریاس، قرار گرفته است، بهترین محل اقامت برای دیدنی منطقه ها اطراف به شمار می رود.

جزایر سیس Cíes Islands در گالیسیا

جزایر سیس Cíes Islands در گالیسیا که رقیبی برای جزایر کارائیب به شمار می روند، برای کسانی که در پی یک خلوتگاه دنج هستند، بسیار مناسب می باشند. مسیرهای پیاده روی متعددی در این منطقه وجود دارند و این جزایر بخصوص در فصل پاییز، محبوب کوه نوردان و علاقمندان به پرندگان هستند. این سرزمین و دریای اطراف آن که بخشی از پارک ملی حفاظت شده هستند، به شدت تحت حفاظت قرار دارند. روزانه تنها 2200 نفر گردشگر می توانند به این منطقه بیایند، هیچ هتلی وجود ندارد و تنها یک اردوگاه و چند رستوران ساده موجود هستند. در این منطقه حتی دوچرخه نیز وجود ندارد، چه برسد به خودرو.

مورسیا Murcia

مورسیا Murcia شهریست که بخاطر مکان های تاریخی و غذاهای فوق العاده خوشمزه می درخشد. بهترین و خوش مزه ترین غذاهایی که می توانید در اسپانیا بچشید، در این شهر سرو می شوند؛ بنابراین رد شدن از کنار رستوران های این شهر بسیار وسوسه انگیز است. این شهر که از طریق مورها در سال 825 پایه گذاری شده است، 500 سال معماری اسلامی را با شهری قدیمی پر از کلیساها و موزه ها ترکیب می کند و کوچه های باریک و میدان های مجذوب کننده در هر اندازه و شکلی در آن به چشم می خورند که از حیرت انگیزترین جاذبه های دیدنی اسپانیا قلمداد می شود.

بینیسافولر Binisafúller در مینورکا

اگر در پی یک ساحل بهشتی با شن های سفید و نرم، درخت های کاج و آب شفاف و تمیز هستید، به جای جستجوی بیشتر به بینیسافولر Binisafúller سفر کنید. با وجود این که این شهر کمتر از نیم ساعت با فرودگاه ماهون Mahon مرکز مینورکا فاصله دارد، هیچ کس زیبایی آن را حدس نمی زند تا از آن بازدید کند. این جزیره واقعا یک خلوتگاه بسیار زیباست. تنها چیزی که در این منطقه می بینید، یک ساحل فوق العاده، چند ویلای سنتی با رنگ های روشن و چندین قایق ماهی گیری هستند که در کنار هم، آرامش مطلق را به میهمانان این منطقه هدیه می کنند.

منبع: همگردی

به "مکان های ناشناخته و شگفت انگیز در اسپانیا که نادیده گرفته شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان های ناشناخته و شگفت انگیز در اسپانیا که نادیده گرفته شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید