تصمیمی برای افزایش نرخ بلیت هواپیما و قطار و اتوبوس نداریم

به گزارش وبلاگ حرف دل، ایرنا/ براساس سخنان وزیر راه و شهرسازی کشور، تصمیمی برای افزایش نرخ بلیت هواپیما و قطار و اتوبوس نداریم.

تصمیمی برای افزایش نرخ بلیت هواپیما و قطار و اتوبوس نداریم

مهرداد بذرپاش روز چهارشنبه 23 اسفند در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع وبلاگ حرف دل گفت: تا امروز نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد 55 درصدی ترانزیت جاده ای هستیم که رکورد بی سابقه ای است و نشان می دهد اقدامات دولت برای رشد ترانزیت به عنوان یکی از پایه های اصلی تولید ثروت برای کشور به نتیجه رسیده است.

وی اضافه کرد: در کنار توسعه زیرساختها، توسعه نرم افزارهای تردد آسان تر کالا و بار در مسیرهای مواصلاتی میان ایران و کشورهای همسایه رشد شتابانی گرفته و امید است بتوانیم تا انتهای سال 1403 این عدد را بیشتر کنیم تا نقش جدی در مالی ملی کشور داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: در احکام برنامه مسئولیت بخش ترانزیت و لجستیک بر عهده وزارت راه و شهرسازی قرار داده شده است و منتظر هستیم برنامه ابلاغ شود.

بذرپاش درباره احداث راه روستایی گفت: هدفگذاری در این رابطه احداث سه هزار کیلومتر راه روستایی بود که ما از این عدد عبور کردیم و شاهد رشد 20 درصدی نسبت به سال قبل هستیم. همچنین سال آینده نیز برای احداث و بهسازی روستاها که یکی از نقاط هدف توسعه عمرانی دولت است، هدف گذاری بالاتری انجام داده ایم.

وی اضافه کرد: بیش از 5 هزار و 230 مسکن مهر در شهر پردیس فردا پنجشنبه 24 اسفند به بهره برداری می رسد و در راستای اتمام مسکن مهر باقیمانده از گذشته که یکی از تعهدات دولت بود این کار انجام خواهد شد و این مسیر باز هم ادامه دارد که امید است تا پایان دولت این پروژه ها معین تکلیف شود و دیگر متقاضی باقی نماند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: موضوع بعدی افتتاح سالن تازه در ترمینال فرودگاه مشهد و افزایش ظرفیت از 7 میلیون ظرفیت سالیانه به 10 میلیون است که در این رابطه بیش از 20 هزار متر مربع به فضای ترمینال فرودگاه مشهد اضافه خواهد شد.

بذرپاش شرح داد: درخصوص پارکهای استقرار هواپیماها رشد 40 درصدی را شاهد خواهیم بود، چرا که تعداد ایستگاه هایی که برای پارک هواپیما و سوار شدن مسافران استفاده می شود در شبکه فرودگاهی موضوع بسیار مهمی است و ظرف روزهای آینده به بهره برداری می رسد.

وی درباره فعالیت شرکت های چینی مطرح نمود: من مسئول فعالیت شرکت های چینی در ایران نیستم. از هر شرکت خارجی که پیشنهادی بیاید با روی باز استقبال می کنیم. یکی از هدف های ما جلب سرمایه گذاری خارجی است. در حوزه هایی که نیاز به جذب منابع داریم بیشتر تمرکز ما بر این است که سرمایه خارجی جذب شود و اگر نیاز به جذب تکنولوژی و فناوری داشته باشیم بیشتر باید از شرکت های صاحب فناوری استفاده کنیم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: یک روشی برای بررسی صلاحیت شرکت های خارجی داریم و از وزارت خارجه و سفارت آن کشور ارزیابی های لازم را انجام می دهیم و پس از اعتبارسنجی شرکت ها، اگر زیرمجموعه های وزارت راه نیاز داشته باشند، نسبت به عقد قرارداد اقدام خواهند کرد.

بذرپاش درباره افزایش نرخ بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس گفت: یکی از تقاضاهای شبکه حمل و نقلی افزایش قیمت ها درخصوص بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس است اما هنوز هیچ تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است و هرگونه افزایشی موکول به سال آینده خواهد بود و صرفا افزایش سنواتی مرسوم که شبکه خدماتی کشور انجام می دهد را خواهیم داشت اما موضوع تازهی در دستور کار قرار ندارد.

وی اضافه کرد: یکی از درخواست مکرر شرکت های حمل و نقل افزایش قیمت است و ما هم باید منافع آنها را در نظر بگیرم که به زیان نیافتند و هم منافع مردم را در نظر بگیریم. ما به عنوان دولت سعی کرده ایم موضوع افزایش قیمت ها در سال 1402 را مدیریت کنیم و این کار انجام شد.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: بخشی از اختلالی که چند ماه قبل به ویژه در بلیت ها بوجود آمده بود منجر به کاهش عرضه بلیت شد اما سعی کردیم آن را مدیریت کنیم و در سال 1403 هم همین اتفاق خواهد افتاد.

منبع: همگردی

به "تصمیمی برای افزایش نرخ بلیت هواپیما و قطار و اتوبوس نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمی برای افزایش نرخ بلیت هواپیما و قطار و اتوبوس نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید