معرفی نروژ ، تاریخچه، اولین پادشاه نروژ، جاذبه های نروژ

به گزارش وبلاگ حرف دل، معرفی نروژ

نروژ کشوری در شمال اروپا است که بخش غربی شبه جزیره اسکاندیناوی و بعلاوه جزیره آتشفشانی Jan Mayen و مجمع الجزایر قطب شمال Svalbard را اشغال نموده است.

معرفی نروژ ، تاریخچه، اولین پادشاه نروژ، جاذبه های نروژ

نروژ با دریای شمال، اقیانوس اطلس شمالی، فنلاند، سوئد و روسیه همسایه است. جغرافیای نروژ همراه با کوههای شیب دار و کوه های تند فراوان و اقیانوس شکل میگیرد.

سیستم دولت یک سلطنت مشروطه پارلمانی است. رئیس دولت پادشاه است و معاون دولت نخست وزیر است.

آشنایی کوتاه با نروژ

نروژ دارای یک سیستم مالی ترکیبی با ترکیبی از فعالیت در بازار آزاد و مداخلات دولت است. نروژ عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (افتا) است.

نروژ به علت خطوط ساحلی خود که از سوئد به اطراف کوههای جنوبی و مرکزی کشیده شده و تا مرز روسیه ادامه دارد، شناخته شده است.

این خط ساحلی طولانی آب و هوای کشور را تحت تأثیر قرار می دهد. ساحل نروژ مرطوب و معتدل است در حالی که منطقه ها داخلی با زمستان های طولانی تر، خنک تر و خشک تر هستند.

دانمارک، نروژ و سوئد با هم اسکاندیناوی را تشکیل می دهند. اسکاندیناوی با میراث و فرهنگ مشترک ژرمنی شمالی و مجموعه ای از زبانها معین می گردد،

زبانهایی که بعضی از زبان شناسان معتقدند نروژی، سوئدی و دانمارکی در واقع نمونه های قوی زبان استاندارد اسکاندیناوی و بسیار شبیه به هم هستند.

مجمع الجزایر Svalbard که به وسیله نروژ اداره می گردد، شامل دورترین جوامع دنیا است.

تاریخچه نروژ

از عصر یخبندان تا عصر مدرن، نروژ دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است تا به کشوری تبدیل گردد که امروز است.

دوران وایکینگ ها، اتحادیه ها، جنگ ها و استقلال طی هزاران سال جامعه و مردم نروژ را شکل داده است. شناختن تاریخچه کامل نروژ کار دشواری است.

در بیشتر موارد، تاریخ نروژ بسیار تحت تأثیر آب و هوا قرار گرفته است. بیشتر منطقه ها اسکاندیناوی، از جمله نروژ، چندین بار کاملاً یخ زده است.

آخرین مورد از این یخ ها 14000 سال پیش ذوب شد، یعنی زمانی که اولین آثار انسانیت به جمعیت نروژ وارد شد.

اگرچه تاریخ نروژ با کوشش قبایل کوچک برای استقرار در شمال، شکار گوزن شمالی و طعمه های دیگر برای زنده ماندن شروع می گردد، اما مهمترین رشد در منطقه در زمان وایکینگ ها، بین سالهای 793 و 1066 میلادی رخ داده است.

بیش از 300 سال، وایکینگ ها در تاریخ نروژ با حمله به کشورهای همسایه، هویت ملی خود را بدست آوردند تا دانمارکی، سوئدی و حتی نروژی شوند.

اولین پادشاه نروژ

پایان هارولد هارفاگر نروژ را به یک کشور واحد تبدیل کرد و در سال 885 پس از میلاد به اولین پادشاه کشور تبدیل شد.

بیشتر مراکز تاریخ و فرهنگ نروژ حول داستان وایکینگ ها است، که مهارت خارق العاده ای در ایجاد قایق و پیمایش دریاها به کشورهای اطراف داشتند.

به تدریج، آیین نروژ ایده آل های مسیحی را به خود گرفت و پادشاه حاکم سعی در سرکوب مذهب وایکینگ ها داشت، در حالی که افراد مختلف مردم سعی در حفظ عقاید قدیمی داشتند.

ردپای میراث وایکینگ نروژ را هنوز می توان در نام روزهای هفته و جشن های تعطیلات نروژ یافت.

جاذبه های نروژ

نروژ ترکیبی باورنکردنی از شگفتی های فرهنگی و طبیعی را به بازدیدنمایندگان ارائه می دهد. نروژ، یکی از مرفه ترین کشور های دنیا، تقریباً از هر جنبه مهمی از تاریخ غنی فرهنگی و اجتماعی خود دارای یک موزه مجذوب نماینده است.

شما در نروژ جاذبه های مجذوب نمایندهی را پیدا خواهید کرد که از وایکینگ ها گرفته تا دریانوردی و ماهیگیری و بعلاوه هنر و تفریح را پوشش می دهد.

نروژ بعلاوه از نظر منظره ها تماشای غنی است. از ساحل خیره نماینده آن گرفته تا کوه ها و یخچال های طبیعی تماشای و مجذوب نماینده، که بسیاری از آنها به راحتی برای گردشگران قابل دسترسی هستند.

شما در نروژ بهترین مکان ها را برای بازدید در اروپا برای ماجراجویی های هیجان انگیز پیدا خواهید کرد. در ادامه بعضی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری نروژ را با هم مرور میکنیم :

صخره منبر

صخره منبر یک جاذبه توریستی و از محبوب ترین مکانهای تماشای نروژ است. این صخره در نزدیکی استاوانگر واقع شده و احتیاج به سواری با کشتی و اتوبوس و سپس یک پیاده روی دو ساعته در سربالایی دارد تا به سطحی کاملاً صاف برسید، که از بالای Lysefjord، بیش از 600 متر بالاتر از آب، به نظر می رسد.

ترومسو

ترومسو که در 349 کیلومتری شمال دایره قطب شمال واقع شده است، بیشتر به علت نقش مهم خود به عنوان پایگاه بسیاری از اعزام های بزرگ قطب شمال از اواسط دهه 1800 شناخته شده است.

منطقه ترومسو اولین بار در قرن سیزدهم به عنوان یک دهکده ماهیگیری معرفی گردید و از آن موقع این صنعت به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از زندگی در اینجا بوده است که به مجذوب نمایندهیت دریایی منطقه یاری می نماید.

یک جاذبه گردشگری غیرمنتظره برای منطقه ای در اعماق شمال یخ زده ، باغ گیاه شناسی Tromsø Arctic-Alpine میزبان انبوهی از گیاهان گلدار است.

جزایر لوفوتن

جزایر لوفوتن یک مجمع الجزایر در سواحل شمال غربی نروژ تشکیل می دهند و یک مقصد محبوب گردشگری برای نروژی ها و خارجی ها است.

گردشگران برای لذت بردن از سواحل، گشت و گذار در روستاهای سنتی ماهیگیری، کایاک، پیاده روی و تماشا حیات وحش به اینجا می آیند. جاذبه های زیادی در این جزایر وجود دارد.

در جزایر لوفوتن، شما می توانید موزه یادبود جنگ را با مجموعه های جنگ دنیای دوم و مجسمه منحصر به فرد Magic Ice Lofoten پیدا کنید که مجسمه های یخی را به تصویر می کشد.

موزه کشتی وایکینگ، اسلو

بزرگترین موزه نروژ که به نیاکان دریانورد خود اختصاص داده شده است، موزه کشتی وایکینگ (Vikingskipshuset på Bygdøy) است. این موزه در اسلو دارای سه کشتی وایکینگ قرن 9 است که هرکدام به عنوان مقبره وایکینگ های برجسته است.

بزرگترین آنها، کشتی 70 فوتی Oseberg است که در حدود سال 800 میلادی ساخته شده است. در این موزه کشتی Gokstad Ship نیز وجود دارد که 23 متر طول دارد.

بازدید نمایندگان بعلاوه می توانند چندین نمایشگاه و فیلم را که بر اهمیت زندگی دریایی برای آن فرهنگ تمرکز دارد، مشاهده نمایند.

موزه کشتی های وایکینگ به وسیله موزه تاریخ فرهنگی اداره می گردد ، بعلاوه موزه تاریخی اسلو نیز دارای مصنوعاتی از سراسر دنیا و در طول تاریخ است ، از مومیایی های مصر تا تاریخ سکه های طلا.

شبه جزیره بیگدوی اسلو

شبه جزیره بیگدوی اسلو حومه ای است که فقط در چهار مایلی غرب شهر واقع شده است و با ماشین یا حمل و نقل عمومی به راحتی به آنجا می رسید.

این مکان چندین جاذبه مهم گردشگری اسلو را در خود جای داده و بعلاوه به علت بسیاری از فضاهای طبیعی از جمله سواحل، پارک ها و جنگل ها شناخته شده است.

در میان موزه های متعدد خود، شبه جزیره Bygdoy مرکز مرکز مطالعات هولوکاست و اقلیت های مذهبی در نروژ واقع در ویلا گرانده است.

یکی دیگر از موزه های برتر موزه فرام است که کشتی های Fram را که به علت سفرهای قطبی معروف است و Gjøa (دومی معروف به عنوان اولین کشتی برای عبور از گذرگاه شمال غربی) در خود جای داده است.موزه معروف Kon-Tiki درست در همسایگی آن است.

موزه کشتی وایکینگ

اسکله Bryggen Hanseatic برگن

یکی از محبوب ترین فرصت های گشت و گذار در برگن، اسکله Bryggen Hanseatic Wharf است. این منطقه رنگی زمانی مرکز تجارت شهر بود و بازرگانان هنسیاتیک بر آن تسلط داشتند.

امروزه گردشگران می توانند چندین بنای تاریخی که زندگی در قرون وسطی را به تصویر می کشد و بعلاوه بوتیک ها، رستوران ها و موزه بریگن را را در آن پیدا نمایند.

موزه های قطب شمال ترومسو

ترومسو خانه چندین موزه خارق العاده است که نمایشگاه هایی درباره شفق قطبی (نورهای شمالی)، اثرات تغییر اقلیم بر زیست بوم های قطب شمال و حیات وحش قطب شمال از جمله آکواریوم قطب شمال را در خود جای داده است.

موزه قطب بر تاریخ طولانی این منطقه به عنوان یک جامعه ماهیگیری و شرایط جدیدتر آن به عنوان پایگاه تحقیقاتی اولیه برای مطالعات قطبی متمرکز است.

این نمایشگاه ها شامل یافته های مربوط به اعزام های اخیر و مطالعات علمی است که به دنیای دریای عمیق تاریک و سرد قطب شمال می پردازند.

اسکله برگن

پارک مجسمه سازی ویگلند، اسلو

پارک مجسمه سازی ویگلند یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اسلو است و 650 مجسمه ساخته شده به وسیله گوستاو ویگلند را در خود جای داده است.

این مجسمه ها که از آهن فرفورژه، برنز و گرانیت تشکیل شده اند، در پنج گروه مضمونی چیده شده اند. مشهورترین آنها در گروه چشمه ها است که چرخه زندگی انسان را به تصویر می کشد.

این مجموعه در پارک بزرگ Frogner یافت می گردد که موزه ویگلند و موزه شهر اسلو را نیز در خود جای داده است. بعلاوه در اینجا امکانات تفریحی متعددی از جمله بزرگترین زمین بازی نروژ و یک باغ گل رز گسترده وجود دارد.

جاده اقیانوس اطلس

جاده اقیانوس اطلس - یکی از 18 راستا گردشگری ملی در نروژ - نه تنها یک اتصال حیاتی برای پیچ و خم جزایر کوچکی است که در آن قرار دارند،

بلکه بعلاوه یک مجذوب نمایندهیت برای ماهیگیران، علاقه مندان به غواصی و بازدیدنمایندگان است که می خواهند تا آنجا که ممکن است به دریا نزدیک باشند.

اگرچه بیش از هشت کیلومتر طول دارد، اما به عنوان یکی از تماشایی ترین نقاط بزرگراه ساحلی در دنیا معروفیت پیدا نموده است.

علاوه بر چشم اندازهای عالی، همواره و در هر آب و هوایی این فرصت را خواهید داشت که از روستاهای کوچک ماهیگیری، کلیساهای چوبی عجیب و غار کلیسای معروف ترولز تماشا کنید.

پارک ویگلند

سنت های ناشناخته اروپا

ویزای شنگن

دسرهای اروپا | خوشمزه ترین خوراکی هایی که باید در اروپا بخورید

اروپا مملو از مقاصد زیبا از شهرهایی با معماری خیره نماینده...

ادامه مطلب

روز ملی انگلیسسالانه مناسبت های زیادی هستند که در سرار د...

ادامه مطلب

معرفی 5 سوغاتی معروف بلژیکدر بلژیک اقلامی مانند شکلات، ن...

ادامه مطلب

در هرکشور یک سری مناسبت ها و تاریخ ها وجود دارد که برای مر...

ادامه مطلب

موزه بیزانتین و مسیحیتاین موزه برجسته در آتن، مجموعه متش...

ادامه مطلب

براتیسلاوا تکه ای از تاریخبراتیسلاوا، مرکز اسلواکی، در...

ادامه مطلب

روز دنیای موزه و میراث فرهنگی 28 اردیبهشتانجمن بین الملل...

ادامه مطلب

روز ملی بلاروسجمهوری بلاروس در همسایگی روسیه قرار گرفته ...

ادامه مطلب

روز ملی لهستانکشور لهستان در مرکز اروپا واقع شده و با کش...

ادامه مطلب

روز ملی نروژتقریباً همه کشورها یک روز ملی دارند که معمول...

ادامه مطلب

روز ملی ایسلندیکی از تعطیلات سالانه در ایسلند، گرامیداشت...

ادامه مطلب

مقدمهدر اصل روز ملی لوکزامبورگ برای جشن تولد گراند دوک ب...

ادامه مطلب

منبع: ژیوار

به "معرفی نروژ ، تاریخچه، اولین پادشاه نروژ، جاذبه های نروژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی نروژ ، تاریخچه، اولین پادشاه نروژ، جاذبه های نروژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید