خبرنگاران میگل دیاز کانل رهبر حزب کمونیست کوبا شد

به گزارش وبلاگ حرف دل، تهران- خبرنگاران- حزب کمونیست کوبا دوشنبه در آخرین روز کنگره خود میگل دیاز کانل رئیس جمهوری این کشور را بعنوان رهبر جدید خود انتخاب کرد.

خبرنگاران میگل دیاز کانل رهبر حزب کمونیست کوبا شد

به گزارش وبلاگ حرف دل به نقل از رویترز، فیدل کاسترو از انقلاب سال 1959 کوبا و بعد از وی برادرش رائول کاسترو رهبری این کشور را در دست داشتند. انتخاب میگل دیاز کانل به معنای انتقال 6 دهه حکومت و رهبری برادران کاسترو به نسلی جوان تر است.

دیاز کانل 60 ساله بعد از انقلاب کوبا متولد شده و در سال 2018 رئیس جمهوری این کشور شد.

وی از زمان رسیدن به ریاست جمهوری بر تداوم انقلاب کوبا تاکید نموده و انتظار نمی رود که تغییرات گسترده ای در نظام تک حزبی کمونیستی ایجاد کند. با این حال، وی تحت فشار است اصلاحاتی مالی انجام دهد.

رائول کاسترو آدینه در سخنرانی افتتاحیه حزب کمونیست کوبا گفت: دیاز کانل ثمره انتخابات متفکرانه و یک انقلابی جوان است که همه ویژگی های لازم برای ارتقا برای صندلی های بالاتر را دارد.

به نوشته ال پائیس، همزمان با کناره گیری رائول کاسترو 89 ساله، سایر اعضای این نسل تاریخی انقلابیون حرفه ای از جمله رامون ماچادو وِنتورا دبیر دوم حزب که در ماه اکتبر (مهر) 91 ساله خواهد شد، رامیرو بالدِس و گیِرمو گارسیا، 88 و 92 ساله از فرماندهان با سابقه نیز عقب نشینی خواهند کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران میگل دیاز کانل رهبر حزب کمونیست کوبا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران میگل دیاز کانل رهبر حزب کمونیست کوبا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید