خبرنگاران حناچی: کوشش شهرداری در سال 99 اداره تهران با آرامش و دوری از حواشی بود

به گزارش وبلاگ حرف دل، تهران- خبرنگاران- شهردار تهران با حضور در صحن شورای شهر، ضمن ارائه گزارش عملکرد شهرداری پایتخت در سال 99 گفت: سال گذشته سال پر برکتی بود و کوشش کردیم با آرامش شهر را اداره کنیم و شهرداری وارد حاشیه انتخابات نشود.

خبرنگاران حناچی: کوشش شهرداری در سال 99 اداره تهران با آرامش و دوری از حواشی بود

پیروز حناچی روز سه شنبه در جریان دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به عملکرد معاونت های مختلف شهرداری تهران گفت: نگاه جدید به میدان های شهری ، بازنگری در طرح تفصیلی محدوده 108 کاری برج میلاد و شیوه برگزاری آن، ابلاغ نهایی طرح تفصیلی منطقه 22 از اقدامات شهرداری تهران بود.

حناچی گفت: همچنین در حوزه معاونت برنامه ریزی و بودجه و تحولات بسیاری به وجود آمد.

وی ادامه داد: ارزیابی سازمان ها و شرکت ها به شکل علمی، کاهش نیروهای انسانی به زیر 60 هزار نفر توسط این حوزه تعقیب می شد.

حناچی با تبریک سال جدید و ورود به سال 1400 گفت: قطعاً نقطه عطفی در تاریخ معاصر تهران خواهد بود.

وی با بیان اینکه همانطور که اکنون ما به وقایع 1300 مراجعه می کنیم در آینده نیز به وقایع این روزها مراجعه خواهد شد، اضافه نمود: بهانه بود که در شرایط کرونایی که هم آمار ابتلاء و هم آمار فوتی در تهران افزایش پیدا نموده است با رعایت پروتکل های بهداشتی لازم، عرض ادب کنیم .

وی با بیان اینکه جلسه هم اندیشی یکشنبه آینده را به سال 1400 و گزارش در مورد معطوف خواهیم کرد ، گفت: امروز سال 1399 را مرور کوتاهی می کنیم که چه اقداماتی انجام داده ایم.

شهردار تهران با بیان اینکه، یکی از سخت ترین سال های نظام مدیریت شهری پس از انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشتیم، اضافه نمود: تورم شدید که تاثیر خود را بر روی افزایش بهای خدمات گذاشت و همچنین کاهش درآمدها و شرایطی که در پی قولی که به شهروندان برای انضباط اقتصادی و فیزیکی به شهروندان داده بودیم، تحمل کردیم.

وی در ادامه گفت: امیدوارم سال جاری که سال انتخابات و تغییر است کوشش کنیم که این نگاه ادامه پیدا نمایند و هر کسی که مدیریت شهری می گردد این ریل گذاشته شده را تعقیب کند.

تحقق بیش از 90 درصدی بودجه

وی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در سال 99 گفت: بودجه سال گذشته بیش از 90 درصد محقق شده که هنوز بر روی سامانه قرار نگرفته است.

وی گفت: در روزهای آخر سال اوراق مشارکت سال 99 با عاملیت بانک شهر حل شد و در جلسه ای با حضور جهانگیری و مسئولان بانک مرکزی ، بانک شهر به عنوان بانک عامل پذیرفته شد.

شهردار تهران در ادامه گفت: موضوع بورسی شدن شرکت های همشهری و شهروند را تعقیب کردیم که شهروند مسائل کمتری دارد اما همشهری به دلیل زیان انباشته سنوات گذشته با مسائلی روبروست.

حناچی با بیان اینکه یکی از تحولات سال گذشته به عنوان نقطه عطف فعالیت های شهرداری تحولات حوزه حمل و نقل بود، گفت : شاهد بهره برداری از 39 کیلومتر خط مترو و 26 ایستگاه جدید بودیم.

وی اضافه نمود: بهره برداری از 7 و نیم کیلومتر از خط 6 مترو تهران و راه اندازی ایستگاه های ستاری، تربیت مدرس، یادگار امام، اشرفی اصفهانی، برج میلاد ،چهل تن دولاب، قیام و آهنگ در خط 7 مترو تهران از کوشش ها در حوزه حمل و نقل بود.

وی تاکید نمود: بر اساس قولی که داده بودیم بدون مناسب سازی، ایستگاهی را افتتاح نکردیم و 104 دستگاه پله برقی و 57 آسانسور در ایستگاه های مترو راه اندازی شد.

وی ادامه داد: بهره برداری از 24 رام قطار که شامل 168 واگن یک طبقه می گردد و یک رام قطار سه واگنه ملی که روز پنجشنبه جاری با حضور رئیس جمهور رسمی افتتاح می گردد از عملنمودها در این حوزه است.

حناچی گفت: انتشار اوراق مشارکت به میزان 3 هزار و 750 میلیارد تومان، انتشار 3 هزار میلیارد اوراق مشارکت برای اورهال کردن مترو ، اضافه شدن 120 دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان حمل و نقل بازسازی، تعمیر 555 دستگاه اتوبوس، نوسازی 4332 دستگاه تاکسی و توسعه سامانه هوشمند از دیگر اقدامات در این حوزه بوده است.

وی با اشاره به اقدامات عمرانی گفت: اجرای بیش از 700 هزار تن آسفالت در سال گذشته در سطح تهران، توسعه 300 کیلومتر جهت پیاده و دوچرخه، بهره برداری از بزرگراه شهید رستگار، احداث ادامه خیابان استاد تعیین و زیرگذر گلوبندک که اقدامات در حوزه عمرانی بوده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران حناچی: کوشش شهرداری در سال 99 اداره تهران با آرامش و دوری از حواشی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حناچی: کوشش شهرداری در سال 99 اداره تهران با آرامش و دوری از حواشی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید