دریافت ویزای آذربایجان آنلاین شد

به گزارش وبلاگ حرف دل، ویزای جمهوری آذربایجان از 21 دی ماه سال جاری به صورت آنلاین قابل دریافت است و هموطنانمان می توانند ظرف سه روز ویزای خود را دریافت کنند.

دریافت ویزای آذربایجان آنلاین شد

در پی برگزاری نشستی در جمهوری آذربایجان و حضور مقامات کنسولی این کشور در این نشست، اعلام شده است که طبق آمار رسمی حدود 70 درصد از مسافران ورودی به جمهوری آذربایجان را اتباع کشورهای خارجی که دارای رژیم لغو ویزا هستند تشکیل می دهند و هم اکنون هم این کشور شاهد افزایش تعداد مسافرین و جهانگرد است، به عنوان مثال مسافرین و جهانگرد های ورودی به آذربایجان از ایران 58 درصد، کشورهای عربی 33 درصد، قزاقستان 15/8 درصد و روسیه 7/1 درصد رشد داشته است.

بر اساس این گزارش در راستای توسعه توریسم و تسهیل تعاملات، ایران در پی راه اندازی و ایجاد سامانه ویزا الکترونیکی در تمام پایانه های جمهوری آذربایجان است. به همین منظور متقاضیان اخذ ویزا الکترونیک باید با ورود به سامانه (3*3*3) از طریق آدرس اینترنتی evisa.gov.az مراجعه و به صورت آنلاین درخواست دریافت ویزای خود را ثبت کنند.

این سامانه از همه کشورها قابل دسترسی است و شهروندان خارجی در طول هفت روز هفته به صورت 24 ساعته می توانند بدون مراجعه به کنندگی های سیاسی کنسولی جمهوری آذربایجان در محل اقامت خود به این سامانه مراجعه و نسبت به اخذ ویزا خود اقدام کنند.

متقاضیان می توانند نسبت به تکمیل فرم ویزا و بارگزاری صفحه اول گذرنامه خود و پرداخت هزینه ویزا الکترونیکی به مبلغ 20 دلار آمریکا اقدام و با تکیمل کردن سه فرم الکترونیک در ظرف 3 دقیقه و پس از 3 روز کاری ویزا اخذ کنند. این سامانه به سه زبان روسی و انگلیسی و ترکی آذری در دسترس است.

آسان ویزا پس از بررسی و گذشت سه روز کاری مجوز لازم را صادر و مراتب را از طریق آدرس ایمیل به اطلاع متقاضی می رساند و متقاضی هم می تواند پس از چاپ و همراه داشتن مجوز ویزا خود به آذربایجان سفر کند.

ویزاهایی که از طریق این سامانه صادر می شود حداکثر 30 روزه بوده و متقاضیانی که درخواست ویزا پیش از 30 روز را دارند باید به کنندگی های سیاسی کنسولی آذربایجان در محل اقامت خود مراجعه کنند.

همچنین طبق روال گذشته کلیه مسافرینی که قصد اقامت بیش از 10 روز در جمهوری آذربایجان را دارند باید قبل از روز دهم از تاریخ ورودشان به اداره مهاجرت مراجعه و نسبت به ثبت اقامت خود اقدام کنند.

شرکت ها و آژانس های مسافرتی هم می توانند جهت ثبت درخواست متقاضیان ویزا اقدام کنند. اتباع 81 کشور خارجی در حال حاضر با استفاده از سامانه ویزا ااکترونیکی می توانند به جمهوری آذربایجان سفر کنند که از آن جمله می توان به آمریکا، آلمان، استرالیا، انگستان، کانادا و غیره اشاره کرد و از 21 دی ماه سال جاری هموطنان ما هم می توانند به صورت آنلاین برای دریافت ویزای اینترنتی جمهوری آذربایجان اقدام و ظرف سه روز ویزای خود را دریافت کنند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "دریافت ویزای آذربایجان آنلاین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت ویزای آذربایجان آنلاین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید