ساعت هوشمند برای مقدار گیری هورمون استرس در بدن

به گزارش وبلاگ حرف دل، وقتی بدن انسان در معرض اضطراب یا استرس قرار می گیرد، هورمونی به نام کورتیزول فراوری می نماید که با نوهعی ساعت هوشمند تازه قابل مقدار گیری است.

ساعت هوشمند برای مقدار گیری هورمون استرس در بدن

وبلاگ حرف دل - آزمایشات آزمایشگاهی تنها راه مقدار گیری اندازه کورتیزول در بدن است که برای تشخیص بعضی بیماری های روانی مانند افسردگی و استرس ناشی از ضربه روانی استفاده می گردد.

براساس گزارش 24.ae.؛ تیمی از دانشگاه کالیفرنیا در ایالات متحده پیروز به ساخت ساعت هوشمندی شدند که سطح کورتیزول در عرق را مقدار گیری می نماید. آن ها در چارچوب مطالعه گزارش شده به وسیله مجله علمی Science Advances اشاره کردند که این روش دقیق است و نیازی به نمونه خون ندارد و راهی آسان برای مشخص سطح استرس است.

وب سایت TechExplore که متخصص در فناوری است، به نقل از محقق سام امامینگاد، متخصص در زمینه مهندسی برق و محاسبات در دانشگاه کالیفرنیا، می گوید: به علت مقدار کوچک مولکول های کورتیزول، سطح غلظت آن در عرق به سطح آن در بدن انسان نزدیک است.

ساعت هوشمند تازه مجهز به نوارهای باریکی است که حاوی چسبی برای جمع آوری قطرات عرق از سطح پوست و حسگرهایی برای نظارت بر کورتیزول و مقدار گیری سطح آن در عرق است.

تیم مطالعه در حال کار بر روی ایجاد دستگاه هایی است که می توانند با حسگرهای زیستی برای نظارت بر سطح مولکول های بعضی مواد یا هورمون ها در بدن برای تشخیص بعضی بیماری ها یا شرایط سلامتی قرار گیرند.

بیشتر بخوانید

وبلاگ حرف دل فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ساعت هوشمند برای مقدار گیری هورمون استرس در بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت هوشمند برای مقدار گیری هورمون استرس در بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید