طراحی نما ساختمان

به گزارش وبلاگ حرف دل، نمای بیرونی ویلا اولین عامل جلب کننده نگاه ناظرین و ساکنین است. احساسی که از تماشای نمای ویلا در ناظرین و رهگذران شکل می گیرد باید همراه با حسی خوشایند و دلپذیر باشد. در تمامی مراحل ساخت ویلا برای رسیدن به یک نمای بیرونی خلاقانه و مجذوب کننده کوشش می گردد.

طراحی نما ساختمان

طراحی نما ساختمان چهره و هویت بنا را روایت می نماید و در شخصیت سازی ساختمان نقش اصلی را ایفا می نماید. از این رو طراحان معماری و سازندگان همیشه کوشش می نمایند تا امضا کار خود را به برترین شکل در نمای بنا روایت نمایند.

علاوه بر نکات فوق توجه به این نکته نیز خالی از لطف نیست که نمای ساختمان ویلایی در ارتقا مقاوم، امنیت وافزایش طول عمر بنا بسیار حیاتی است و علاوه بر جذابیت بصیری باید به متریال و مصالح استفاده شده در نمای ساختما نیز توجه داشت.

استفاده از مصالح و متریال مناسب در نمای ساختمان ویلایی، کیفیت ساختمان را افزایش می دهد و به دوام زیبایی و کارآیی ساختمان ویلایی یاری شایانی می نماید.

اصول طراحی نمای ویلا

طراحی دقیق و اصولی برای نمای ساختمان های ویلایی شامل موارد زیر می باشد.

1-انتخاب سبک مناسب با توجه به جغرافیا و هویت ساختمان ویلا

2- انتخاب متریال و مصالح مورد استفاده باید متناسب با اقلیم منطقه و هماهنگ با سبک طراحی نما ویلا صورت گیرد

3-ایجاد تعادل بصری در فرم کلی نما (حس سبکی و سنگینی در تمام جوانب هماهنگ توزیع گردد)

4-هماهنگی نما با اجزای ساختمان ویلایی از جمله: تراس، پنجره ها، ورودی و …

5- رعایت اصول زیباشناسی و احترام به دید ناظرین و رهگذران

6-وحدت در نمای کلی ساختمان و پکپارچگی تمامی اجزا

انتخاب متریال و مصالح نمای ساختمان ویلایی

پس از انتخاب سبک مناسب برای طراحی نمای ساختمان ویلایی باید متریال و مصالح مناسب را نیز انتخاب کنیم تا بتوانیم هوشمندانه از آنها در طراحی نمای ویلا بهره ببریم. مصالحی که انتخاب می گردد باید هماهنگ با اقلیم و جغرافیای منطقه باشد و از استحکام، دوام و امنیت کافی برخوردار باشد. حین طراحی نما کوشش می گردد که از پرتی مصالح جلوگیری گردد.

مصالحی که عایق گرما و سرما هستند و ضریب انتقال پایین تری دارند برای جلوگیری و هدر رفت انرژی مناسب تر هستند. در مرحله طراحی نمای ساختمان ویلایی به نحوه اتصال مصالح ، سنگینی متریال های مورد استفاده و وزن کلی نما توجه می گردد تا مطابق استاندارهای اجرایی طراحی کلی نما صورت بگیرد.

موقعیت و محل قرارگیری ساختمان ویلا

ویژگی اصلی ساختمان های ویلایی، حضور آنها در طبیعت و هم جواری نزدیک آنها با خط آسمان، درختان، چشم انداز ها طبیعی و… است. این ویژگی در تمامی مراحل طراحی و ساخت ویلا باید مد نظر قرار گیرد و در مرحله طراحی نما نیز هماهنگی نما با موقعیت جغرافیایی، طبیعت پیرامون و چشم انداز بسیار مهم است. طراحان نمای حرفه ای و خلاق سعی می نمایند نهایت استفاده را از این ویژگی ببرند و با انتخاب مصالح طبیعی هماهنگ و بکارگیری رنگ های متناسب به زیبایی هرچه بیشتر بنا برسند.

متخصصین و طراحان حرفه ای در حوزه معماری، نورپردازی و طراحی نمای ساختمان ویلایی در تیم زوم لایت به شما یاری می نمایند تا در مسیر رسیدن به برترین نتیجه پروژه های ساختمانی خود را جلو ببرید.

برای مطالعه بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در خصوص پروژه خود مقاله (طراحی نما ساختمان) را مطالعه کنید.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق

به "طراحی نما ساختمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی نما ساختمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید