عربستان: هزینه های نظامی را 50 درصد افزایش خواهیم داد

به گزارش وبلاگ حرف دل، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس سازمان صنایع نظامی عربستان سعودی ضمن تاکید بر تلاش های ریاض برای خودکفایی در صنایع دفاعی، از افزایش 50درصدی هزینه های نظامی کشورش تا سال 2030 خبر داد.

عربستان: هزینه های نظامی را 50 درصد افزایش خواهیم داد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ حرف دل، احمد العوهلی رئیس سازمان صنایع نظامی عربستان سعودی روز گذشته (شنبه) گفت که ریاض با همراهی شرکای منطقه ای و جهانی خود تلاش خواهد کرد تا در بخش صنایع دفاعی به خودکفایی برسد.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی عربستان سعودی همایشی یک روزه تحت عنوان ریاض، برای دفاع را با حضور بیش از 300 شخصیت حکومتی و نظامی از تمام نقاط جهان برای توسعه هماهنگی ها و تداوم گفت وگوها در خصوص صنایع دفاعی برگزار شده است.

رئیس سازمان صنایع نظامی عربستان سعودی در این همایش که در آستانه برپایی اولین دوره نمایشگاه جهانی دفاع نظامی در جهان برگزار شده، گفت: عربستان به ملی کردن صنایع نظامی و امنیتی خود ادامه می دهد و تا سال 2030 هزینه های نظامی برای تجهیزات و خدمات نظامی خود را 50٪ افزایش خواهد داد.

العوهلی ضمن اشاره این نکته که برخی کشورهای دیگر منطقه در پی پیشرفت در سیاست تقویت صنایع دفاعی خود هستند، اذعان کرد: محمد بن سلمان ولی عهد عربستان به صراحت گفت که هیچ معامله تسلیحاتی بدون [دست یابی به] محتوای علمی ملی صورت نمی گیرد و ما بر روی این مسئله کار می کنیم.

رئیس سازمان صنایع نظامی عربستان در انتها بیان نمود: ما به شکل گسترده با تمام شرکای خود در منطقه و جهان برای پیشرفت و اجرای برنامه هایمان در بخش صنایع دفاعی همکاری می کنیم تا به خودکفایی برسیم.

این همایش که از طریق مرکز جهانی مطالعات استراتژیک (IISS) در ریاض برگزار شد، دو جلسه را در دستور کار خود قرار داده بود. جلسه اول با موضوع سیاست دفاع منطقه ای و اقتصاد در سطح جهانی و جلسه دوم نیز تحت عنوان افق های دفاعی بین المللی برگزار شده اند.

این در حالی است که عربستان از ششم تا نهم ماه جاری (مارس) میزبان برگزاری نمایشگاه دفاع نظامی در جهان خواهد بود؛ نمایشگاهی که هر دو سال یک بار برگزار خواهد شد. رسانه های سعودی انتظار دارند که نمایشگاه مذکور طی این چهار روز برگزاری، سی هزار بازدیدکننده داشته باشد.

فارس

منبع: خبرگزاری آریا

به "عربستان: هزینه های نظامی را 50 درصد افزایش خواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان: هزینه های نظامی را 50 درصد افزایش خواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید