از وظایف حاکمیت و دولت، توجه به تقسیمات کشوری است

به گزارش وبلاگ حرف دل، خبرگزاری خبرنگاران-مهندس مهدوی در مراسم معارفه اولین بخشدار بخش تازه تأسیس باسمنج گفت: از وظایف حاکمیت و دولت، توجه به تقسیمات کشوری بر اساس استعداد منطقه ای و بومی می باشد.

از وظایف حاکمیت و دولت، توجه به تقسیمات کشوری است

به گزارش خبرنگار ما در تبریز ،وی ضمن تبریک ارتقای صندلی منطقه باسمنج به بخش باسمنج گفت: با حول و قوه الهی، پس از اقدامات کارشناسی و با نظر مثبت استاندار محترم جناب آقای دکتر پورمحمدی و اداره کل سیاسی و تقسیمات کشوری استانداری و بعلاوه پیگیری های نمایندگان محترم مجلس و مردم عزیز منطقه، اقدامات لازم به وسیله فرمانداری تبریز در این خصوص انجام گرفت و موضوع در هیأت وزیران به تصویب رسید.

فرماندار شهرستان تبریز گفت: بخش باسمنج پنجاه و یک هزار نفر جمعیت دارد و این ارتقا با ایجاد و توسعه زیرساخت های منطقه من جمله ارتقای دستگاه های اداری موجود و برقراری خدمات مستقل اداری نو، ضمن ایجاد امنیت پایدار در این بخش، موجبات تسریع در رشد و توسعه روزافزون در این منطقه را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه بخش شدن باسمنج از سال 1378 از مطالبات مردم و مسئولین بوده است، اظهار داشت: این اتفاق تحقق خواسته تاریخی مردم این منطقه بوده است و به یقین وجود بخشداری مستقل در این منطقه باعث حفظ هویت فرهنگی - تاریخی و هم حفظ شناسنامه منطقه خواهد شد.

مهدوی با اشاره به بعضی انتقادها از بخش شدن باسمنج و عدم الحاق آن به تبریز اضافه نمود: کسانی که خود را دلسوز تبریز می نامند و مخالف بخش شدن باسمنج هستند، به جای مخالفت با این مصوبه، فکری به حال حاشیه نشینی و بافت فرسوده تبریز بکنند و در برابر اقدامات قانونی و کارشناسی شده مانع تراشی ننمایند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "از وظایف حاکمیت و دولت، توجه به تقسیمات کشوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از وظایف حاکمیت و دولت، توجه به تقسیمات کشوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید