بخش گردشگری طبیعت در پایگاه ایران شناسی به زبان یونانی راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ حرف دل، ایسنا/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، بخش گردشگری طبیعت در پایگاه ایران شناسی به زبان یونانی راه اندازی شد.

بخش گردشگری طبیعت در پایگاه ایران شناسی به زبان یونانی راه اندازی شد

با توجه به رشد روزافزون صنعت گردشگری و تمایل گردشگران به تجربه سفرهای مسئولانه و سازگار با محیط زیست، راه اندازی بخش گردشگری طبیعت در پایگاه ایران شناسی به زبان یونانی گامی مؤثر در این زمینه تلقی می گردد.

بخش گردشگری طبیعت پایگاه ایران شناسی شامل معرفی بیش از 110 مورد از جاذبه های طبیعی ایران همراه با تصاویر مجذوب کننده و توضیحات کامل به زبان یونانی است.

این بخش می تواند به عنوان مرجعی مفید برای گردشگران یونانی که در پی کشف جاذبه های طبیعی ایران هستند، مورد استفاده قرار گیرد.

انجمن بین المللی اکوتوریسم این نوع گردشگری را سفر مسئولانه ای که به حفظ محیط زیست یاری می نماید و رفاه مردم محلی را بهبود می بخشد تعریف می نماید.

هدف اکوتوریسم به حداقل رساندن تأثیر گردشگری بر طبیعت و توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست در طی سفر است. این نوع گردشگری فرصتی برای آشنایی با فرهنگ ها و آداب و رسوم جوامع محلی، حمایت از اقتصاد محلی و حفظ تنوع زیستی و منابع طبیعی فراهم می نماید.

ایران با برخورداری از تنوع اقلیمی و جغرافیایی، از جاذبه های طبیعی بی نظیری برخوردار است که می تواند مقصدی مجذوب کننده برای گردشگران اکوتوریست باشد. از جمله این جاذبه ها میتوان به کوهها، جنگلها، بیابانها، دریاچه ها، تالابها، غارها و پارکهای ملی اشاره نمود.

بخش گردشگری طبیعت پایگاه ایران شناسی اطلاعات جامعی درباره بیش از 110 مورد از جاذبه های طبیعی ایران ارائه می دهد. این اطلاعات شامل معرفی جاذبه طبیعی شامل نام، موقعیت مکانی، تصاویر، توضیحات و اطلاعات مربوط به امکانات و خدمات موجود، نکات سفر شامل اطلاعات مربوط به نحوه دسترسی، برترین زمان سفر، تجهیزات لازم و...و معرفی جوامع محلی شامل اطلاعات مربوط به فرهنگ، آداب و رسوم و صنایع دستی جوامع محلی است. در این بخش تنوع گسترده ای از جاذبه های طبیعی ایران به گردشگران یونانی معرفی شده است.

شایان ذکر است، راه اندازی این بخش از پایگاه ایران شناسی به وسیله پست الکترونیکی به اطلاع بیش از 3000 نفر از مخاطبان رایزنی فرهنگی رسید و برای 20 مؤسسه گردشگری به منظور لحاظ در برنامه گردشگری خود ارسال شد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این پایگاه به وسیله لینک اینترنتی https://iranculture.gr/category/oikotoyristika-axiotheata/ در دسترس علاقمندان است.

منبع: همگردی

به "بخش گردشگری طبیعت در پایگاه ایران شناسی به زبان یونانی راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش گردشگری طبیعت در پایگاه ایران شناسی به زبان یونانی راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید