بنگاه های بزرگ اقتصادی، معین اشتغال زایی در شهرستان های هرمزگان می شوند

به گزارش وبلاگ حرف دل، خبرنگاران/هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: هر کدام از بنگاه های بزرگ اقتصادی به عنوان مشخص یکی از شهرستان های استان انتخاب می شوند تا از طریق فعالیت و گردش حساب بانکی آنها، تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد اشتغال خرد و خانگی در هر شهرستان پرداخت شود.

بنگاه های بزرگ اقتصادی، معین اشتغال زایی در شهرستان های هرمزگان می شوند

فریدون همتی شب گذشته(اول آذرماه) در نشست مشترک ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی و کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان هرمزگان با اشاره به اقدامات دستگاه های اجرایی استان هرمزگان و بنیاد مستضعفان در راستای رفع محرومیت در منطقه کوشا احمدی شهرستان حاجی آباد، مطرح نمود: در این منطقه با مشارکت استان و بنیاد مستضعفان، 22 مدرسه در حال احداث است که تا انتها سال جاری تکمیل خواهند شد.

وی ادامه داد: همچنین 12 سد و سازه آبخیزداری در منطقه کوشا احمدی ساخته می شود و 100 میلیارد تومان اعتبار نیز به صورت مشارکت استان و بنیاد مستضعفان جهت احداث جاده های روستایی در این منطقه اختصاص یافته تا به سرعت این طرح ها تکمیل شوند.

استاندار هرمزگان افزود: ترویج مهارت آموزی و آموزش های فنی حرفه ای، آبرسانی به 12 روستا، تجهیز مدارس، احداث مساجد، اماکن فرهنگی و ورزشی و اجرای طرح هادی در پنج روستا، از جمله دیگر اقداماتی هستند که با جدیت، کوشش و کوشش شبانه روزی در روستاهای منطقه کوشا احمدی شهرستان حاجی آباد در حال اجرا می باشند.

همتی در ادامه با اشاره به ایده جدید در راستای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی در هرمزگان، شرح داد: بر اساس این طرح هرکدام از بنگاه های بزرگ اقتصادی فعال در هرمزگان، حساب های بانکی خود را در برخی بانک ها تجمیع خواهند کرد و از محل گردش حساب بانکی آنها، تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی از طریق کارگروه اشتغال استان به متقاضیان پرداخت می شود.

وی گفت: در قالب این طرح هر کدام از بنگاه های بزرگ اقتصادی به عنوان معین یکی از شهرستان های استان انتخاب می شوند تا از طریق فعالیت و گردش حساب بانکی آنها، تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد اشتغال خرد و خانگی در هر شهرستان پرداخت شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به انجام کار کارشناسی جهت عملیاتی شدن این طرح، گفت: بنگاه های اقتصادی علاوه بر مشارکت در ایجاد زیرساخت ها، ظرفیت مناسبی جهت کمک به سایر حوزه ها از جمله اشتغال در استان هستند که می توان از این طریق با توجه به وجود متقاضیان اشتغال و کارآفرینی در زمینه های مختلف، نهضت اشتغالزایی را در استان ایجاد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بنگاه های بزرگ اقتصادی، معین اشتغال زایی در شهرستان های هرمزگان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنگاه های بزرگ اقتصادی، معین اشتغال زایی در شهرستان های هرمزگان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید