جنجال برای سعید صادقی، ستاره ای بدون بازی ملی!

به گزارش وبلاگ حرف دل، دعوای بزرگ بازار نقل انتقالات فوتبال ایران در فصل جاری سعید صادقی است؛ بازیکنی که تمام تیم های متمول لیگ فزونی از جمله پرسپولیس و استقلال بر سر جذب این بازیکن رقابت می کنند. در گذشته شاهد بودیم که رقابت برای جذب بازیکنانی از این دست، باعث افزایش فزاینده قیمت بازیکنان شده که این ماجرا در ارتباط با امین قاسمی نژاد در لیگ بیست و یکم منجر به ثبت گران ترین قرارداد فصل با این بازیکن شد.

جنجال برای سعید صادقی، ستاره ای بدون بازی ملی!

درباره امین قاسمی نژاد که عملکرد نسبتا معمولی در شهرخودرو داشت، تبلیغات بسیار و به نوعی جنگ روانی میان هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس صورت گرفت و نماینده این بازیکن و خودش به طور مرتب از این باشگاه به آن باشگاه می رفتند تا اینکه فرهاد مجیدی - به گفته صالح مصطفوی - با فشار هواداران تن به جذب این بازیکن داد و در نهایت پیروزیتی هم نه برای استقلال و نه برای این بازیکن حاصل نشد و او راهی گل گهر سیرجان شد.

در پیش فصل امسال هم سعید صادقی چنین جایگاهی دارد؛ بازیکنی که در 28 سالگی برای اولین بار به تیم ملی دعوت شده و به واسطه عملکرد خوب خود در فصل گذشته در ترکیب گل گهر، توجه هر دو تیم استقلال و پرسپولیس را جلب کرده و اکنون هر دو تیم بیش از نیاز فنی خود به این بازیکن در پی پیروزی در این جنگ جابجایی هستند.

نکته مهم درباره سعید صادقی، عملکرد او در بلندمدت است. در واقع همانطور که در ماجرای قاسمی نژاد ثابت شد که باید عملکرد بازیکنان را در بلند مدت زیر نظر گرفت، در ارتباط با صادقی هم ممکن است او بعد از یک فصل پیروز، دچار افت شود.

این اتفاق وقتی عجیب است که در لیگ های اروپایی، برای بازیکنی که سابقه ملی درخشانی ندارد و در بلند مدت هم توانایی های خود را ثابت نکرده، به دیده تردید نگاه می شود، اما در ایران معیار ها زمین تا آسمان فرق دارد و برای عقد قرارداد هنگفت و جلب توجه تیم های دیگر کافی است در یک دوره کوتاه درخشان ظاهر شوند.

با این حال در شرایط کنونی، بخت با این بازیکن یار است و او به هدف اصلی هر دو تیم استقلال و پرسپولیس تبدیل شده و گویا هر کسی که این بازیکن را جذب نکند، سال آینده جام قهرمانی را هم واگذار کرد.

نکته عجیب اینکه اصرار استقلال برای جذب این بازیکن در شرایطی است که مربی ندارد و از سوی دیگر پرسپولیس در حالی به سراغ این بازیکن رفته که هافبک ها و مهاجمان چپ پای بسیاری مانند وحید امیری، مهدی ترابی و سعید آقایی حضور دارند. حتی گفته می شود حضور این تعداد هافبک چپ پا از عواملی است که صادقی را برای رفتن به پرسپولیس با تردید روبرو کرده است.

در هر حال به نظر می رسد که احتمال تکرار ماجرای امین قاسمی نژاد و بازیکنانی از این دست که در یک جنگ جابجاییی راهی یکی از دو تیم استقلال و پرسپولیس شدند و عملکرد درخشانی هم نداشتند، احساس می شود.

منبع: فرارو

به "جنجال برای سعید صادقی، ستاره ای بدون بازی ملی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال برای سعید صادقی، ستاره ای بدون بازی ملی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید