حسن روح الامین ماجرای سلسلةالذهب را نقاشی کرد

به گزارش وبلاگ حرف دل، نقاشی شرط توحید اثر حسن روح الامین با موضوع حدیث سلسلةالذهب در آستانه عید فطر رونمایی شد.

حسن روح الامین ماجرای سلسلةالذهب را نقاشی کرد

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ حرف دل، نقاشی شرط توحید اثر حسن روح الامین با موضوع حدیث سلسلةالذهب که 3.6 در 2متر اندازه دارد، بعد از ظهر امروز (چهارشنبه 22 اردیبهشت) و در آستانه عید فطر، در وزارت ارشاد رونمایی و جانمایی شد.

این نقاشی در مدت چهار ماه و نیم اجرا شده و یکی از 5 نقاشی مورد قرارداد بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با روح الامین است. احتجاج امام رضا و مناظرات حضرت با علمای دیگر ادیان، نماز باران و وداع با جوادالائمه در مدینه، دیگر نقاشی هایی است که در قرارداد با روح الامین درج شده.

به گفته علی ثابت نیا معاون هنری بنیاد امام رضا(ع) در قرارداد با روح الامین چنین توافق شد که پس از سرانجام هر اثر، قیمت گذاری انجام شود. او همچنین گفته بود: این آثار مقدمه ای برای تاسیس موزه هنرهای معاصر رضوی است و اگر چنین امری میسر نشد، در یک بخشی از موزه آستان قدس رضوی به نمایش در می آیند. این درحالی است که تابلوی شرط توحید اکنون در جهت مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نصب شده است.

سیدعباس صالحی وزیر ارشاد در حاشیه مراسم رونمایی از تابلوی حسن روح الامین گفت: یکی از مقاطع قابل توجه حضور امام رضا(ع) در جهتی که به سمت ایران داشتند در نیشابور است، در این جهت اتفاقات خاصی رقم خورد که در تاریخ ماندگار شد و آن هم حدیثی است که از جانب امام از سوی اجداد ایشان صادر و از پیامبر اکرم(ص) به منبع قدسی می رسد که معروف به حدیث سلسلة الذهب است.

وی افزود: آقای روح الامین از تصویرگران و نگارگران خوب کشور ما در هنرهای مذهبی، آئینی، عاشورایی و تصویرهای که از هنر انقلاب است این اثر را خلق کرده که با پیگیری و سفارش بنیاد بین المللی امام رضا(ع) این مهم رقم خورده است.

صالحی در خصوص ویژگی های این اثر شرح داد: این تابلو ما را به تاریخ می برد و بعدی از ابعاد هویتی و معنوی ما را در مناسبات ایران و اهل بیت(ع) ظاهر می کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سرانجام گفت: همه ما مفتخریم که در زیر چتر اهل بیت(ع) و به ویژه امام رضا(ع) قرار داریم به همین منظور این اثر فاخر و خوبی که خلق شده است، امروز و در آستانه عید فطر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نصب شده و امید است خطی از خطوط اتصال ما به اهل بیت(ع) و به ویژه امام رضا(ع) باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حسن روح الامین ماجرای سلسلةالذهب را نقاشی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن روح الامین ماجرای سلسلةالذهب را نقاشی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید