عرضه اولیه بخریم یا نخریم؟ ، مشارکت در عرضه های اولیه این هفته چگونه است؟

به گزارش وبلاگ حرف دل، نمادهای مدار و حآفرین در روزهای 19 و 20 اسفند عرضه اولیه می شوند. نماد حآفرین قرار بود هفته گذشته عرضه اولیه گردد اما عرضه آن کنسل شد و با توجه به اخبار سازمان بورس و اوراق بهادار این هفته در کنار عرضه اولیه مدار، عرضه خواهد شد.

عرضه اولیه بخریم یا نخریم؟ ، مشارکت در عرضه های اولیه این هفته چگونه است؟

علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه در تبادل نظر با وبلاگ حرف دل درباره میزان مشارکت سهامداران برای خرید عرضه های اولیه هفته سوم اسفند شرح داد: با توجه به شرایط موجود میزان استقبال و مشارکت همانند سابق نیست اما با توجه به کف قیمت بودن نمادها ممکن است درخواست ها به گونه ای باشد که حداکثر تعداد سهم به هر خریداران برسد.

این کارشناس درباره اصرار در عرضه های اولیه برای ورود نقدینگی گفت: اصرار سازمان برای عرضه اولیه در این شرایط بازار، برای ورود نقدینگی است. همچنین عرضه این نمادها باعث می گردد کمی فرایند تعادلی به بازار برگردد.

عصاری به سابقه حمایت حقوقی ها از عرضه اولیه اپال اطلاع داد و گفت: با توجه به حمایت حقوقی ها از عرضه اولیه اپال که به نوعی می توان گفت یک حمایت سفارش شده ای بود تا نماد بتواند فرایند مثبتی داشته باشد؛ انتظار می رود همین فرایند حمایتی از سمت حقوقی ها برای عرضه های اولیه پیش رو وجود داشته باشد. وجود ریسک در شرایط بازار مساله ای انکارناپذیر است اما میزان محدودی از حمایت حقوقی ها از این نمادها می تواند کمی ریسک پذیری در خرید و فروش نمادها را در بین سهامداران کاهش دهد.

علی عصاری معتقد است با توجه به کف قیمتی موجود برای این عرضه های اولیه با روش خرید سرخطی در روزهای ابتدایی معامله این نمادها، سهامداران می توانند یک سود مقطعی کوتاه مدت داشته باشند.

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند با توجه به مشارکت پایینی که از خرید این عرضه ها پیش بینی می گردد، می توان انتظار داشت همچون نماد اپال بعد از یک مدت کوتاهی فرایند تعادلی در حجم عرضه و تقاضای آن ها شکل بگیرد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس وبلاگ حرف دل دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "عرضه اولیه بخریم یا نخریم؟ ، مشارکت در عرضه های اولیه این هفته چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه اولیه بخریم یا نخریم؟ ، مشارکت در عرضه های اولیه این هفته چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید