مرکل احتمال استفاده از واکسن روسی را رد نکرد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ حرف دل، صدراعظم آلمان گفت در صورتی که اتحادیه اروپا نتواند تصمیم مشترکی درباره استفاده از واکسن روسی کرونا بگیرد، احتمال دارد برلین در سطح ملی تصمیم گیری و اقدام به استفاده از این واکسن کند.

مرکل احتمال استفاده از واکسن روسی را رد نکرد خبرنگاران

گزارش گروه سیاسی وبلاگ حرف دل، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت احتمال خرید واکسن روسی اسپوتنیک وی در سطح ملی را اگر اتحادیه اروپا نتواند تصمیم مشترکی در این خصوص بگیرد، رد نمی کند.

او روز جمعه بعد از جلسه با سران مناطق آلمان با موضوع واکسیناسیون کرونا در این کشور، در جمع وبلاگ حرف دل گفت: تا آنجا که به واکسن روسی مربوط می شود، من هم عقیده دارم که باید از هر دارویی که به تایید آژانس دارویی اروپا برسد، استفاده کرد. اما من خریدهای اروپایی را ترجیح می دهم. در صورتی که خریدهای اروپایی وجود نداشته باشد و نشانه ای از احتمال آن هم نباشد، مجبور خواهیم شد که راه آلمان را به تنهایی طی کنیم. این امکانپذیر است و کاری است که ما انجام خواهیم داد.

مرکل همچنین گفت که تمایل دارد با استفاده از واکسن محصول شرکت انگلیسی-سوئدی آسترازنکا علیرغم اطلاعات جنجالی درباره اثرات منفی احتمالی آن واکسینه شود.

وی با اشاره به این موضوع که بستگی دارد چند دوز واکسن به این کشور عرضه شود، اضافه نمود: فکر می کنم شانس بسیار خوبی برای تحقق وعده خود داریم که به همه شهروندان امکان واکسینه شدن تا پایان تابستان را بدهیم.

به گزارش خبرگزاری تاس، پیشتر دولت آلمان آمادگی خود را به صورت کلی برای استفاده از واکسن های تولید شده در خارج از اتحادیه اروپا اعلام کرده بود. سران چند منطقه آلمان از جمله بایرن، برلین، براندنبورگ و چند منطقه دیگر خواستار کنار گذاشتن ملاحظات سیاسی و ایدئولوژیک درباره استفاده از واکسن های خارحی از جمله اسپوتنیک وی شده بودند.

آژانس دارویی اتحادیه اروپا چهارم مارس گفت ارزیابی واکسن روسی برای بررسی انطباق آن با استانداردهای کارایی، ایمنی و کیفیت اتحادیه اروپا را آغاز کرده است.

اسپوتنیک وی در میان سه واکسن محبوب ویروس کرونا در جهان قرار گرفته است و تا امروز در بیش از 50 کشور در سراسر جهان با جمعیتی در مجموع بیش از یک میلیارد و 300 میلیون نفر مجوز استفاده دریافت کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مرکل احتمال استفاده از واکسن روسی را رد نکرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل احتمال استفاده از واکسن روسی را رد نکرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید