نشست روسیه و تروئیکای عربی درباره امنیت خلیج فارس

به گزارش وبلاگ حرف دل، هیأت تروئیکای شورای همکاری خلیج فارس نشستی را با وزیر خارجه روسیه به منظور آنالیز موضوعات منطقه ای و طرح ابتکاری مسکو درباره امنیت خلیج فارس، برگزار کرد.

نشست روسیه و تروئیکای عربی درباره امنیت خلیج فارس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حرف دل، هیأت تروئیکای شورای همکاری خلیج فارس به ریاست عبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر خارجه بحرین در حاشیه نشست های مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، نشستی را با سرگئی لاوروف وزیر خارجه بحرین برگزار کرد.

در این ملاقات مسائل مربوط به توسعه روابط روسیه با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از جمله برگزاری نشست تازه گفت وگوی راهبردی روسیه و شورا در سطح وزیران خارجه آنالیز شد.

طبق گزارش وبگاه الخلیج اونلاین، لاوروف پس از این نشست گفت که روابط چندجانبه روسیه با اعضای این شورا ادامه خواهد داشت و این به نفع ملت های این کشورهاست.

وزارت خارجه روسیه هم در بیانیه ای بیان کرد که طرفین در این ملاقات به تبادل دیدگاه درباره مسائل منطقه ای به ویژه طرح ابتکاری مسکو درباره تضمین امنیت مشترک در منطقه خلیج فارس، پرداختند.

در این ملاقات بعلاوه اهمیت تقویت هماهنگی بین روسیه و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به منظور تثبیت شرایط و ممانعت از تنش در این منطقه دارای اهمیت استراتژیک مورد تأکید نهاده شد.

لاوروف اکتبر 2020 در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل طرحی را به منظور تأمین امنیت جمعی در خلیج فارس و جلوگیری از تنش ها ارائه کرد که این طرح با مشارکت کشورهای عضو دائم شورای امنیت (روسیه، آمریکا، چین، فرانسه و انگلیس) به اضافه اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و دیگر کشورهای ذینفع قابل اجراست.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "نشست روسیه و تروئیکای عربی درباره امنیت خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست روسیه و تروئیکای عربی درباره امنیت خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید