پست پائولو کوئیلو درباره روستای دوستدار کتاب

به گزارش وبلاگ حرف دل ، روستای رسول آباد یا تاج آباد به دلیل مردم کتاب دوستش در چند وقت اخیر خیلی سر و صدا نموده است و می توان گفت که تاج آباد این روزها دیگر روستایی ناشناخته برای علاقه مند فرهنگ نیست و مردم نام این روستا و اهالی آن را با کوچه ها و خیابان های زیبایش که به نام نویسندگان و آثار مهم ادبی ایران و دنیا نام گذاری شده، می شناسند.

پست پائولو کوئیلو درباره روستای دوستدار کتاب

در جدیدترین اتفاق درباره این روستا، پائولو کوئیلو، نویسنده مطرحی که در ایران هم مخاطبان بسکمک دارد، در یک پست اینستاگرامی به این روستا و کوچه که به نام رمان کیمیاگر نامگذاری شده، پرداخته است.

او در متن پست خود نوشته است:

کوچه های روستایی در استان همدان، شمال غربی ایران، همگی به نام شاهکارهای ادبیات دنیا نامگذاری شده اند. ابتکار عمل خوانندگان کتاب و علاقه مندان به ادبیات، روستای رسول آباد را به شرایط منحصر به فردی کشانده و آن را در منطقه مشهور نموده است. گلستان و بوستان از شاعر پارسی سعدی؛ شاهنامه از شاعر پارسی فردوسی؛ شازده کوچولو نوشته نویسنده فرانسوی آنتوان دو سنت اگزوپری؛ صدسال تنهایی از نویسنده کلمبیایی گابریل گارسیا مارکز؛ کیمیاگر اثر نویسنده برزیلی پائولو کوئلیو؛ دن آرام از میخائیل الکساندروویچ شولوخوف، نویسنده روسی و راستا سبز از نویسنده آمریکایی استفان کینگ کوچه های روستا را آراسته است.

جو چمپا، هنرپیشه مطرح ایتالیایی، نیزان گوانا، مدیر بزرگترین شرکت تبلیغاتی برزیل، رومرو بریتو، نقاش و مجسمه ساز مطرح برزیلی از جمله افرادی هستند که در قسمت کامنت ها به این پست واکنش نشان داده اند.

قباد کمک، دهیار سابق و عضو کنونی شورای این روستا نیز در قسمت کامنت نوشته است:

من در این روستا زندگی می کنم، عضو شورای روستا هستم و در سال 2018 نامگذاری را انجام دادم که از سوی دولت هم مورد توجه نهاده شد، دوست دارم شما را در روستایمان میزبانی کنم.

علاقه مندان برای آشنایی با این روستا می توانند به مطلب زیر مراجعه نمایند:

لینک مورد نظر

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "پست پائولو کوئیلو درباره روستای دوستدار کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پست پائولو کوئیلو درباره روستای دوستدار کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید